Serial: 07 zgłoś się (1976)

„07 zgłoś się” to prawdopodobnie najpopularniejszy serial kryminalny w polskiej kinematografii. Chociaż „07 zgłoś się” miał w ostatnim czasie godnych następców takich jak chociażby „Malanowski i Partnerzy”, to sukcesu „07 zgłoś się” nie powtórzyła żadna z podobnych produkcji tego typu.

07 zgłoś sięGatunek: Sensacyjny

Reżyseria: Krzysztof Szmagier i Andrzej Jerzy Piotrowski

W rolach głównych: Ewa Kuzyk-Florczak, Jerzy Rogalski, Bronisław Cieślak, Zgdzisław Kozień i Zdzisław Tomasz

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 8+

Opis filmu:

07 zgłoś sięjest serialem, który swoją premierę miał w 1976r., a na całą historię porucznika Borewicza składało się dwadzieścia jeden odcinków. Każda z części dotyczy innej zagadki, którą stara się rozwiązać śledczy, w rolę którego wcielił się Bronisław Cieślak.

Serial oparto o polskie realia końca lat 70., dlatego w wątkach kolejnych odcinków przejawiają się tematy związane z morderstwami, kradzieżami, ale nie zabrakło także wątków miłosnych Borewicza. Produkcja dobrze odzwierciedla codzienne problemy ludzi, towarzystwo tła rozwiązywanych spraw kryminalnych oraz regularne pościgi policyjne z początku lat 80., w których udział brały głównie Polonezy i Fiaty 125p.

Zdaniem krytyków nawet pomimo upływu kilkudziesięciu lat od premiery „07 zgłoś się” serial jest nadal przyciąga wielu widzów przed ekrany telewizorów.  Jest regularnie transmitowany w wybranych stacjach i wydaje się, że sukcesu tego serialu nie przyćmił nawet niezbyt wierny scenariusz, który nie odwzorowywał wiernie działalności organów ścigania z końca lat 70.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Serial: 07 zgłoś się (1976), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Seriale

Tagi: , , , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. qwerty pisze:

    Doskonale pamiętam ten serial, to jedna z tych produkcji, która niezmiennie kojarzy mi się z PRL-em. Nie dziwię się, że wciąż jest on powtarzany w telewizji, poszczególne odcinki cały czas są dla widza interesujące. Szkoda, że współcześnie nie ma tak wielu polskich produkcji o nieco kryminalno-sensacyjnym charakterze.

Zostaw swój komentarz