„300. Początek imperium” – imponująca opowieść z czasów przed naszą erą

Wszyscy znamy, chociażby ze szkoły, tę historię. Oto w 480 roku p.n.e., podczas wojny Greków z Persami, trzystu bohaterskich Spartan pod wodzą Leonidasa powstrzymało perską armię w wąwozie Termopile dostatecznie długo, aby dać czas greckim wojskom na zjednoczenie. Wszyscy wojownicy spartańscy zginęli bohaterską śmiercią i stali się po wieczne czasy symbolem  poświęcenia własnego życia dla dobra ojczyzny.

300 Początek imperium DVD

300 Początek imperium DVD

Gatunek: Dramat, Akcja

Reżyseria: Noam Murro

W roli głównej: Sullivan Stapleton, Eva Green

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Dramatyczny bieg historii

Do tych wydarzeń nawiązuje film „300” Zacka Snydera z 2007 roku, który pobił wszelkie rekordy popularności, stając się w pewnym sensie produkcją kultową i zyskując uznanie nie tylko milionów widzów, ale także części historyków podkreślających wierność epoce. W roku 2014 film doczekał się kontynuacji w postaci spin offu „300. Początek imperium”. Podobnie jak wcześniejszy obraz, tak i ten oparty jest na książce Franka Millera, jednak opowiada o wydarzeniach wcześniejszych. Przedstawia mianowicie przyczyny wybuchu wojen perskich, a głównymi bohaterami filmowej opowieści są dwaj śmiertelni wrogowie – grecki wódz Temistokles, który w bitwie pod Maratonem zabił perskiego króla Dariusza i dowodzący armią perską Kserkses, syn Dariusza, obdarzony boską mocą, który z kolei za wszelką cenę pragnie pomścić ojca. Temistokles musi zmierzyć się z przewyższającą jego siły potęgą, której dodatkowo sprzyja okrutna i bezwzględna Artemizja. W pewnym momencie wydaje się, że nic nie zdoła uchronić Grecję przed klęską, jednak bitwa pod Termopilami powoduje, że Grecy jednoczą się wobec wspólnego wroga.

To trzeba zobaczyć na DVD lub Blu Ray

Film „300. Początek imperium”, wyreżyserowany przez Noama Murro, utrzymuje wspaniały wizualny styl charakterystyczny dla pierwszej części sagi. Widowiskowe sceny bitew, kapitalne efekty specjalne, piękna muzyka i tworząca specyficzny klimat sceneria, to niezaprzeczalne zalety filmu. Ogromną rolę w tej opowieści filmowej odgrywają bitwy morskie. Dla fanów tego rodzaju obrazów prawdziwą gratkę będą stanowiły wydania na DVD i Blu Ray, już dostępne w sprzedaży, albowiem  oprócz filmu znalazły się tam specjalne dodatki dotyczące właśnie działań wojennych toczonych na morzu.

Po obejrzeniu całości podzielcie się koniecznie swoimi opiniami!

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaDramat

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz