300: Początek imperium – kontynuacja słynnego obrazu w nietuzinkowej formie

W 2006 roku na ekrany kin trafiła ekranizacja komiksu Franka Millera, która przekonała do siebie mnóstwo żądnych wielkich widowisk widzów. Film „300”, bo o nim mowa, uchodził za produkcję nienaganną pod względem wizualnym, pełną świetnie zrealizowanych efektów komputerowych, a ponadto bardzo ciekawie przedstawiającą bitwę pod Termopilami. Dziś można oglądać kontynuację tego filmu – „300: Początek imperium”.

300 Początek imperiumGatunek: Dramat, Akcja

Reżyseria: Noam Murro

W roli głównej: Sullivan Stapleton

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Liczne zmiany, klimat ten sam

W filmie „300: Początek imperium” zmieniło się bardzo wiele w porównaniu do pierwszej części tej produkcji – od twórców, po wydźwięk. Niemniej jednak ogólny nastrój filmu nadal pozostaje taki sam. Jest to oczywiście ogromna zaleta tej produkcji, źle byłoby, gdyby druga część filmu przyniosła ze sobą zupełnie inną stylistykę, charakterystyczną dla kolejnego reżysera. Tu nie ma takiego problemu. Reżyserem sequelu „300” jest Noam Murro.

Co ciekawe, twórca nie ma zbyt pokaźnego dorobku filmowego (prawie wcale go nie ma), a poradził sobie z realizacją „300: Początek imperium” znakomicie. Mało tego, nie dość, że sprostał zadaniu, to jeszcze dał temu filmowi nowy wymiar, wyposażył go w artystyczny pazur, udowodnił, że nie trzeba kurczowo trzymać się linearnej narracji, aby zrobić film pochłaniający i po prostu – wielki. Kosztem opowiedzianej, zamkniętej historii, twórca postawił na samą wizualność filmu. Widz otrzymuje kilka sekwencji bitew, które nakreślone są z niebywałą wyrazistością. Film jest ponadto doskonałym przykładem na to, jak idealnie można wyzyskać dostępną dziś technologię w sferze efektów komputerowych. Całość wypadła naprawdę fenomenalnie.

Warstwa fabularna

Fabuła rozgrywa się w roku 490 p.n.e. Trwa bitwa pod Maratonem, w czasie której  Temistokles zabija króla Persji – Dariusza. Syn władcy – Kserkses, postanawia wypowiedzieć wojnę Grecji. Zadaniem Temistoklesa staje się zjednoczenie Greków, aby stawić czoła nieprzyjacielowi.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaDramat

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz