47 roninów

Filmy odwołujące się do historii azjatyckich krajów są dość rzadko realizowane na łamach kina amerykańskiego. „47 roninów” to dzieło w reżyserii debiutującego za kamerą Carla Erika Rinscha. Obraz jest dość luźną interpretacją wydarzeń zaczerpniętych z historii Japonii, które miały miejsce w XVIII wieku. Opowiada o grupie samurajów, którzy postawili sobie za cel zemstę za śmierć pana.

47 roninówGatunek: Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Carl Rinsch

W roli głównej: Keanu Reeves

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Azjatyccy aktorzy i nie tylko

Obecność azjatyckich aktorów w filmie jest jego walorem. Odtwórcy bardzo dobrze radzą sobie z powierzonymi im rolami. Jednak w obrazie tym znajdziemy również wielką gwiazdę amerykańskiego kina, czyli Keanu Reevesa. Wcieli się on w postać byłego niewolnika, teraz banity – Kaia, który dołącza do grupy roninów, aby pomóc im dokonać odwetu za śmierć mistrza. Owym mistrzem był książę Asano, a został zabity przez urzędnika z dworu szoguna – lorda Kirę, który pragnął przejąć księstwo. W efekcie mu się to udaje, ponadto Kira uprowadza i więzi córkę księcia – Mikę. Reeves, czyli filmowy Kai, jest z wzajemnością zakochany w Mice. Grupa roninów ma ciężkie zadanie przed sobą, jeśli naprawdę chce wygrać z lordem. Nie zabraknie też tutaj walki z prawdziwymi mocami ciemności…

Obecność Reevesa w obsadzie to bez wątpienia duży plus tego filmu. A wbrew pozorom nie ma on ich wcale tak wiele. Okazuje się, że debiutujący jako reżyser Rinsch nie do końca poradził sobie z ciężarem, jaki spłynął na niego wraz z realizacją kinowego dzieła.

Dobry, czy zły film?

Główny zarzut, jaki pojawia się w aspekcie tego filmu to „przekombinowanie”. Za dużo jest tu mieszaniny gatunkowej, za dużo podjętych motywów, za dużo dziwnych stworów. Film zawiera ckliwe sceny melodramatyczne, by za chwile pomknąć w kierunku fantasy i przygodzie, a zakończyć na horrorze. Niemniej jednak, mimo tych minusów, jest to film z ciekawą akcją i rewelacyjnymi efektami specjalnymi. W skrócie – da się obejrzeć.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz