„Anomalia” – trzymający w napięciu thriller sci-fi

W ciągu najbliższych kilku dni w sprzedaży pojawi się DVD i Blu Ray z filmem Noela Clarke’a zatytułowanym „Anomalia”, który zdążył już przysporzyć sobie zarówno gorących zwolenników, jak i niechętnych krytyków. Z pewnością nie jest to obraz, wobec którego można przejść obojętnie.

Anomalia

Anomalia

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: Noel Clarke

W roli głównej: Alexis Knapp, Ian Somerhalder, Brian Cox

Produkcja (kraj): UK

Średnia ocena polskich widzów: 5

Traumatyczne skoki w czasie

Od pewnego czasu można zaobserwować we współczesnym kinie z pogranicza science fiction częste sięganie po motyw gry czasem jako jednym z wymiarów. Tak jest i w najnowszym filmie Noela Clarke’a, którego bohater, zawodowy żołnierz Ryan Reeve, budzi się pewnego dnia w ciemnej furgonetce mając obok siebie związanego chłopca i jest kompletnie nieświadomy sposobu, w jaki znalazł się w tych okolicznościach. Próbuje zrozumieć, co się stało, ale po upływie dziewięciu minut i czterdziestu siedmiu sekund znowu traci przytomność, aby ocknąć się jakiś czas później w kompletnie nieznanym pokoju. Ta sytuacja wielokrotnie się powtarza, a bohater na próżno usiłuje dociec, co dzieje się z nim w chwilach utraty przytomności. Jego życie staje się rodzajem układanki, w której świadomość pojawia się i znika oraz łączy się z gwałtownymi wydarzeniami.

Intrygująca fabuła i niesłabnące napięcie

Akcja tego wyjątkowego thrillera science fiction toczy się w świecie przyszłości, o czym świadczą chociażby rekwizyty w rodzaju wirtualnych ekranów, nieznanej współcześnie broni czy fantastycznych komunikatorów. Jednak motywem wiodącym jest kwestia możliwości przejęcia kontroli nad ludzkim umysłem, bowiem w miarę rozwoju wydarzeń, kiedy to Ryan mozolnie i stopniowo docieka prawdy, okazuje się, że stał się obiektem pseudonaukowego eksperymentu doktora Langhama. Ten ostatni pragnie uzyskać władzę nad ludźmi poprzez kontrolowanie ich umysłu i woli. Pasjonująca fabuła powoduje, że widz czuje się zaangażowany w przebieg wydarzeń od początku do końca. Krytycy zarzucają natomiast reżyserowi brak umiejętności realizatorskich i zmarnowanie potencjału, jaki tkwi w samej fabule.

Warto się przekonać, czy mają rację, kupując film na DVD bądź Blu Ray, a następnie dzieląc się swoimi wrażeniami z innymi internautami.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz