Film: August Rush (2007)

„August Rush” to wzruszający, pełen wrażliwości film, u podstaw którego leży muzyczna narracja. Produkcja Kristen Sheridan to jedna z najdłużej wyczekiwanych historii fantów tego gatunku, która po premierze w 2007r. osiągnęła międzynarodowy sukces.

August RushGatunek: Dramat muzyczny

Reżyseria: Kirsten Sheridan

W rolach głównych: Freddie Highmore, Keri Russel, Robin Williams, William Sadler, Jonathan Rhys Meyers

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 9+

Opis filmu:

August Rushto poruszająca historia, do której muzykę komponował Hans Zimmer, kompozytora znanego z takich produkcji jak „Król Lew” (przyznany Oscar) czy „Mój brat niedźwiedź”. Film opowiada o losach chłopca Evana Tylora, który mieszka w tzw. zakładzie opiekuńczym, którego pasją jest muzyka. Rówieśnicy na ogół nie podzielają jego wiary w moc jaką potrafi wyzwalać muzyka, dlatego na ogół chłopiec jest wyśmiewany. Młody bohater postawił sobie za zadanie odnalezienie rodziców, z powodu których wyrusza też do Nowego Jorku. Dotychczas wierzył, że jego matka i ojciec sami odwiedzą go w ośrodku.

To właśnie w Nowym Jorku spotkali się ze sobą rodzice chłopca, o czym ten jeszcze nie wie. Zakochani spędzili ze sobą zaledwie jeden wieczór, a ich losów nie była w stanie połączyć nawet ciąża matki osieroconego chłopca – Lyli Novacek.

Chłopiec wierzy, że dzięki muzyce uda mu się odnaleźć rodziców. W istocie splot kolejnych wydarzeń nieświadomie przybliża go do tej chwili. Niezwykły talent chłopca odkrywa tajemniczy, nieznany Wizard.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 4.5/5 (2 ocen)
Film: August Rush (2007), 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Kategoria: Dramat

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Karola pisze:

    Do tej pory nie wiedziałam co się kryje pod pojęciem muzycznej narracji, dzięki temu filmowi już wiem i jak najbardziej to kupuję. Bardzo wzruszająca produkcja, od pierwszej sceny polubiłam głównego bohatera. Na pewno „August Rush” zadowoli przede wszystkim wrażliwych widzów, którzy lubią kino pełne emocji.

Zostaw swój komentarz