Film: C.K. Dezerterzy (1985)

„C.K. Dezerterzy” w reżyserii Janusza Majewskiego to jeden z najlepszych polskich filmów komediowych połowy lat 80. Opracowany na podstawie powieści Kazimierza Sejdy scenariusz okazał się trafieniem w dziesiątkę, a  przez kolejnych kilka lat był z sukcesem wznawiany do telewizyjnej emisji.

C.K DezerterzyGatunek: Komedia

Reżyseria: Janusz Majeski

W rolach głównych: Wiktor Zborowski, Marek Kondrat

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 9+

Opis filmu:

C.K. Dezerterzyfabularnie osadzono w realiach I wojny światowej. Do węgierskiego garnizonu w 1918r. dociera austriacki porucznik von Nogay, w rolę którego wcielił się Wojciech Pokora. Jego zadaniem jest przekształcenie dotychczasowej, nieco niepoprawnej grupy maruderów w regularny oddział wojskowy o najwyższych kwalifikacjach.

Nowe zwyczaje nie spodobały się trójce kolegów – Polakowi, Węgrowi i Żydowi, którzy za wszelką cenę starają się opuścić przymusowe szkolenia i na dobre zdezerterować. Do ucieczki z wojska grupce przyjaciół potrzebne są pieniądze, a te zdobywają w formie haraczu z lokalnego domu publicznego.

Mężczyźni z czasem zdobywają wszystkie niezbędne dokumenty i uciekają pociągiem wgłąb Słowacji. Grupa zatrzymuje się w niewielkim miasteczku – Koszycach, a po kilku dniach ruszają do stolicy Węgier. Dezerterzy trafiają w ręce żandarmerii i stają przed sądem, ale rozpra

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Polska

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Leszek pisze:

    „C.K. Dezerterzy” to absolutna klasyka, którą powinien znać każdy fan polskiego kina. To także niezaprzeczalny dowód na to, że polskie komedie były kiedyś naprawdę dobre. Oglądam ten film nawet trzy razy w ciągu roku i chyba nigdy mi się nie znudzi. Idealna propozycja na poprawę humoru.

Zostaw swój komentarz