Serial: Czterej pancerni i pies (2006)

„Czterej pancerni i pies” to polski serial, którego pierwszy odcinek wyemitowano w połowie lat 60. i od tego czasu stał się jedną z najpopularniejszych pozycji odcinkowych w kraju.  Dziś to już klasyka gatunku, do której siadają nie tylko 40-latkowie, ale i znacznie młodsi widzowie.

Czterej pancerni i piesGatunek: Przygodowy

Reżyseria: Konrad Nałęcki

W rolach głównych: Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Pola Raksa, Wiesław Gołas, Witold Pyrkosz, Roman Wilhelmi

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 8+

Opis filmu:

Czterej pancerni i pies w krótkim czasie stał się serialem o niespotykanej dotąd popularności. Janusz Przymanowski – scenarzysta stworzył historię ponadczasową i uniwersalną dla kolejnych pokoleń. „Czterej pancerni i pies” jest serialem, opowiadającym o próbach nawiązania przyjaźni w trudnych czasach jakim była II wojna światowa przy zachowaniu możliwie wiernej dbałości o tamtejszą sytuację społeczno-polityczną.

W serialu na próżno szukać wątków UB, socrealizmu i co prawda co jakiś czas przewija się wątek ZSRR jako przyjaciela Polski, to jak na lata 60. serial podnoszony był do miana superprodukcji. Dzięki dużym nakładom finansowym ze strony państwa oraz niemalże nieograniczonego partnerstwa z polskimi siłami militarnymi powstał niepowtarzalny serial odcinkowy, po który wracają dziś nawet nastolatkowie.

Uznawany za fenomen polskiej kinematografii dotarł do większości Polaków i chociaż trudno doszukiwać się w nim rzeczywistych wydarzeń z historii, to nawet dziś zapewnia doskonałą rozrywkę dla całej rodziny i wbrew pozorom przekazuje także podstawowe wartości życiowe.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Serial: Czterej pancerni i pies (2006), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Seriale

Tagi:

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Waldemar pisze:

    Od lat jest to jeden z moich ulubionych polskich seriali, który zawsze wspominam z rozrzewnieniem. Szkoda, że obecnie nie produkujemy już seriali przygodowych, bo wciąż mamy naprawdę dobrych aktorów, którzy sprawdziliby się w takich produkcjach. Moim ulubionym aktorem jest tutaj Wiesław Gołas.

Zostaw swój komentarz