Film: 12 godzin (2013)

Kiedy Will Montgomery opuszcza po ośmiu latach więzienie, pierwsze kroki kieruje w stronę domu córki. Chce zasłużyć na jej wybaczenie i odzyskać zaufanie. Nieoczekiwanie dzwoni do niego były wspólnik zbrodni. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Will właśnie dowiedział się o jego śmierci.

12-godzinGatunek: Sensacja

Reżyseria: Simon West

W rolach głównych: Nicolas Cage, Josh Lucas

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Tymczasem Vincent żyje i zamierza odzyskać swoją część łupu z ostatniego skoku. Jego kartą przetargową jest córka Willa, Allison. Główny bohater próbuje przekonać byłego partnera, że pieniące przepadły. Vincent jest jednak nieprzejednany, a jego obłęd i paranoja powiększają się z każdą godziną. Will ma pół doby, aby zdobyć pieniądze, czego nie ułatwiają mu śledzący go agenci FBI. ,,12 godzin” trzyma w napięciu już od samego początku. Kolejne minuty filmu obfitują w efektowne pościgi, strzelaniny i walki w ręcz. Will potrafi bowiem powalić dwóch agentów FBI paroma zręcznymi chwytami, a z dachującego wielokrotnie samochodu wychodzi bez zadraśnięcia.

Nicolas Cage odnajduje się bardzo dobrze w roli byłego skazańca, walczącego w słusznej sprawie. Ciężko ocenić na czym polega fenomen tego aktora, ale patrząc na niego, trudno nie ulec urokowi niegrzecznego chłopca. Poza tym sam film posiada wszystkie klasyczne elementy kina akcji. Jest złodziej o złotym sercu, przyjaciele gotowi zaryzykować życie i wolność, aby mu pomóc. Są policjanci, na pozór twarde gliny, ale tak naprawdę to chłopaki o złotych sercach. Jest w końcu zły szaleniec, który nie pozwala głównemu bohaterowi pozostać na drodze prawości.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Sensacje

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz