Film: Abraham Lincoln: Łowca wampirów (2012)

„Abraham Lincoln: Łowca wampirów” to historia, której charakter nadaje szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych, który jest ukrytym, ale profesjonalnym zabójcą wampirów. Tym razem jednak wychodzi z cienia, aby uratować świat od zagłady.

Łowca wampirówGatunek: Fantasy / Akcja

Reżyseria: Timur Bekmambetow

W rolach głównych: Benjamin Walker, Henry Sturges, Anthony Mackie

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:

Abraham Lincoln: Łowca wampirów jest filmem stworzonym przez Timura Bekmambetova, odpowiedzialnego m.in. za „Wanted”. Jego ostatnia produkcja to opowieść oparta na znanym, amerykańskim bestsellerze autorstwa Setha Grahame-Smitha, w którym prezydent Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln porzuca cały swój dorobek i stanowisko w obronie kraju przeciw wampirom oraz innym podobnym do nich stworzeniom. Historia jednak komplikuje się do granic możliwości.

Prawdziwy zwrot akcji rozpoczyna się z chwilą, kiedy główny bohater stawia czoła złu w towarzystwie Adama, w którego rolę wcielił się aktor – Rufus Sewell. Lincoln chce powstrzymać wampiry przed utworzeniem własnego narodu, ale liczyć może już tylko na najbliższych mu współpracowników. Były prezydent obawia się jednak o to kto potajemnie działa na rzecz wampirów i nie wie komu może zaufać, aby móc stworzyć silny zespół.

„Abraham Lincoln: Łowca wampirów” to kino pełne dynamicznej akcji, znakomitych efektów specjalnych i doskonałej narracji, która zapewnia blisko dwie godziny doskonałej zabawy przed dużym ekranem.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. WojCiech pisze:

    Już sam tytuł skłonił mnie do tego, aby obejrzeć ten film. Połączenie prezydenta Stanów Zjednoczonych z profesją łowcy wampirów wypadło zaskakująco dobrze. Film jest przede wszystkim kinem akcji z górnej półki, jednakże spodoba się także osobom, które na co dzień nie przepadają za tego typu produkcjami.

Zostaw swój komentarz