Film: Anna Karenina (2012)

„Anna Karenina” z 2012 roku z doskonałą rolą tytułową pięknej Keiry Knightley jest filmem, który podbił serca publiczności. Mimo że reżyser, Wright Joe, podjął się ekranizacji jednego z najbardziej znanych światowych klasyków literatury pięknej, powieści Lwa Tołstoja, zadanie wyszło mu znakomicie.

Gatunek: Obyczajowe

Reżyseria: Joe Wright

W rolach głównych: Keira Knightley, Jude Law, Kelly MacDonald

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 4 +

Opis filmu:

Nie było ono łatwe, ponieważ klasyk, którego znają prawie wszyscy, może się okazać dla publiczności zbyt przewidywalny. Jednak oryginalne zdjęcia, przepiękne kostiumy, a przy tym wierność powieści zyskały dla filmu ogromną popularność. Historia oczywiście może wydać się ciekawa nie tylko widzom, którzy czytali „Annę Kareninę”, ale również osobom, które jeszcze nie wiedzą, jak zakończy się fabuła.

Anna Karenina postanawia iść za głosem serca i poświęca się mężczyźnie, którego naprawdę kocha. Przeszkadza im jednak fakt, że Anna ma męża (w tej roli Jude Law) oraz ukochanego synka. Gdy sprawa wychodzi na raz, Anna Karenina zostaje wykluczona z towarzystwa z wysokich sfer, zabronione zostaje jej widywanie się z synkiem i cała sprawa nieuchronnie dąży do tragedii.

W empik.com znajdziesz książkę Lwa Tołstoja oraz film będący jej ekranizacją.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Obyczaj

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. aga pisze:

    hmm… może ten film nie jest jakimś arcydziełem, ale uważam że warto go obejrzeć dla samej Keiry Knightley, która wygląda tutaj fenomenalnie! Jude Law także stworzył udaną kreację, doskonale sprawdził się w filmie kostiumowym. Na pewno film nie jest lepszy od książki, ale mimo to polecam.

Zostaw swój komentarz