Film: Dredd (2013)

W 2012 roku wszedł na ekrany kin film pod tytułem „Dredd”. Jego reżyserem jest Pete Travis. Akcja filmu dzieje się w nowoczesnym mieście mieszczącym się w dalekiej przyszłości. Cała władza nad miastem skupiona jest w rękach sędziów. Znajduje się wśród nich główny bohater filmu, czyli sędzia Dredd.

dreddGatunek: Fantasy

Reżyseria: Pete Travis

W rolach głównych: Karl Urban, Lena Headley, Olivia Thirlby

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 4

Sędziowie w tym filmie nie mają za zadanie jedynie wydawania wyroków. Ich rola polega także na ściganiu przestępców, którzy zaburzają porządek w mieście. Wszyscy sędziowie są więc nienawidzeni przez przestępców. Sędzia Dredd jest uważany powszechnie za tego, który spośród wszystkich sędziów jest najbardziej bezwzględny. Wszystkie wyroki, które wydaje się niezwykle surowe, ale jednocześnie zawsze są bardzo sprawiedliwe. Główny wątek w filmie wiąże się z zamieszkami, które wybuchły w gmachu Peach Tree Block, czyli dużym budynku mieszkalnym. Nie kto inny jak właśnie sędzia Dredd rusza mieszkańcom na pomoc. Budynkiem zarządza Ma – Ma.

Stoi ona na czele dużego gangu narkotyków. Sędzia Dredd do akcji wkracza niezwykle pewnie. Szybko jednak orientuje się, że tym razem nie pójdzie mu z załatwieniem sprawy tak łatwo. Każdy, kto będzie oglądał film Dredd może dość do wniosku, że cel zawsze uświęca środki. Nie ma w tym świecie sędziów takich pojęć jak ugoda, apelacja czy odroczenie wykonania kary. Widz orientuje się o tym bardzo szybko. Wystarczy obejrzeć pierwsze sceny filmu. Sędzia Dredd wymierza na nich sprawiedliwość za pomocą pocisku zapalającego, który umieszcza nie gdzie indziej jak w gardle przestępcy.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz