Film: Droga na drugą stronę (2013)

O bohaterze tego filmu mówi sie symbol buntu i walki z bezdusznym systemem. Młody mężczyzna zostaje zatrzymany i aresztowany za przestępstwo, jedynie na podstawie poszlak. Choć uparcie twierdzi, że jest niewinny, na jego drodze nie pojawiają się ludzie skłonni sprawdzić jego wersję wydarzeń.

droga-na-druga-stroneGatunek: Obyczajowy

Reżyseria: Anca Damian

W rolach głównych: Maciej Stuhr

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Wystarczającym argumentem dla służb, mających zapewnić bezpieczeństwo w państwie, jest zgodność profilu. Poza tym, poszkodowanym jest szanowany obywatel, który tak się składa jest również sędzią. Wymierzenie kary człowiekowi, który go okradł, staje się zatem wyższą koniecznością. Aby zwrócić uwagę na swoją sprawę, Claudiu Crulic rozpoczyna w areszcie protest głodowy, który kończy się tragicznie. Film ,,Droga na drugą stronę” jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, jakie rozegrały się w Polsce w latach 2007 – 2008. Autorką scenariusza, reżyserką i producentką jest, urodzona w Rumunii podobnie jak bohater jej filmu, Anca Damian.

Film stanowi połączenie form, charakterystycznych dla materiałów dokumentalnych, choć zawiera w sobie również elementy fikcyjne. Konwencja opowieści zza grobu sprawia, że film porusza widza podwójnie. Zwraca uwagę na bezsensowną śmierć, a któż lepiej by o niej opowiedział, niż ten, który jej zaznał. Opowieść w formie animacji ukazuje pewną przewrotność życia. Historię człowieka, którego za życia nikt nie traktował poważnie. Nie słuchano go, kiedy żył i mówił. Jego historia porusza, kiedy opowiadają o nim inni, choć on sam już milczy.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Droga na drugą stronę (2013), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Obyczaj

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz