Film: Historia świata BBC (2013)

BBC wydało smaczek dla wszystkich wielbicieli historii świata oraz ludzi zainteresowanych rozwojem cywilizacji.

Gatunek: Dokumentalny

Reżyseria: Kathryn Taylor

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:

„Historia świata BBC” to zbiór najważniejszych wydarzeń w historii ludzi i znanego nam świata wydany na DVD i trwający łącznie 6 godzin. Pozwala poznać zarys całej historii ludzkości i jest świetną okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej. Seria podzielona jest na odcinki; w każdym z nich poznajemy najważniejsze postacie w dziejach ludzkości, podboje, wynalazki, sukcesy i porażki. Pokazany zostaje przekrój całej historii, już od czasów rozwoju cywilizacji w Mezopotamii, Egipcie i Babilonie, poprzez rewolucję francuską i przemysłową, wojny światowe aż do współczesności.

By ułatwić widzowi odbiór historycznej rzeczywistości, BBC przygotowało realistyczne, szczegółowe rekonstrukcje najważniejszych wydarzeń i wynalazków ludzkości. Dodatkowo widzowie zostają oprowadzeni po miejscach, w których rozgrywały się decydujące wydarzenia. Jest to pozycja, którą warto mieć w domu i oglądać z całą rodziną.

Kup teraz: www.empik.com/historia-swiata-bbc-taylor-kathryn,p1067863535,film-p

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Historia świata BBC (2013), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Dokument

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Jacek pisze:

    Rewelacyjna powtórka przed maturą z historii! Szybko przeskoczyłem przez wszystkie epoki i z przyjemnością utrwaliłem swoją wiedzę. Oglądałem to razem z tatą, który interesuje się historią. Według niego, jest to doskonale zrealizowana produkcja, ciekawym pomysłem byłaby podobnie zrealizowania historia Polski.

Zostaw swój komentarz