Film: Jesteś Bogiem (2013)

Na DVD wyszedł film, który wymienia się jako obowiązkowe dzieło do obejrzenia dla fanów hip hopu – „Jesteś Bogiem”. Dzieło było jednym z najgłośniejszych polskich filmów ubiegłego roku i przyciągnęło do kin aż 1 500 000 widzów.

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Leszek Dawid

W rolach głównych: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:

Historia opiera się na losach trzech kolegów z podwórka, którzy stworzyli jedną z najpopularniejszych, nawet do tej pory, grup hip hopowych – Paktofonikę. Film nie tylko ucieszył fanów zespołu z okresu ich największej popularności, ale również przyciągnął grono młodszych wielbicieli.

Wyreżyserowane przez Leszka Dawida „Jesteś Bogiem” nie tylko cieszyło się dużym zainteresowaniem widzów, ale również zdobyło wiele nagród na festiwalu filmowym w Gdyni, w kategoriach: debiut lub drugi film (dla Leszka Dawida), profesjonalny debiut aktorski (dla  Marcina Kowalczyka), drugoplanowa rola męska (dla Dawida Ogrodnika i Tomasza Schuchardta), nagroda dziennikarzy (dla filmu „Jesteś Bogiem”) i nagroda internautów (dla Leszka Dawida).

Wydanie filmu na DVD posiada płytę z dodatkami specjalnymi, które zachwycą każdego fana zarówno filmu, jak i Paktofoniki.

Film do kupienia na empik.com

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Jarosław pisze:

    „Jesteś Bogiem” to wbrew pozorom film nie tylko dla fanów hip-hopu. Osobiśnie nie przepadam za tego typu muzyką, ale film bardzo mi się podobał. Głównym atutem są chyba doskonale dobranie aktorzy, którzy doskonale odnaleźli się w swoich rolach. To jedna z tych produkcji, która posiada specyficzny klimat.

Zostaw swój komentarz