Film: Mistrz (2012)

Film „Mistrz” reżyserstwa i scenariusza Paula Thomasa Andersona to dramat opowiadający o zagubionym w świecie Freddim Quellu, który dostaje się pod wpływ charyzmatycznego Lancastera Dodda.

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Paul Thomas Anderson

W rolach głównych: Amy Adams, Joaquin Phoenix

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 3 +

Opis filmu:

Freddie Quell jest byłym żołnierzem marynarki wojennej, który po wojnie wraca do Ameryki i nie wie, gdzie teraz jest jego miejsce. Wpada w depresję i stacza się w alkoholowy nałóg, przez co nie może znaleźć żadnej pracy. Nagle spotyka Lancastera Dodda, filozofa i pisarza, który twierdzi, że odkrył zagadkę istnienia. Freddie Quell mu wierzy i zaczyna wypełniać jego polecenia, a działanie organizacji Dodda powoli rozszerza się na Amerykę.

Film ma wiele wątków, pokazuje żądzę władzy, uwielbienia i miłości, ale także zagubienie w świecie, alienację, niemożność znalezienia w nim miejsca dla siebie. „Mistrz” został dobrze przyjęty przez światowych krytyków filmowych i był typowany do zeszłorocznych Oscarów. Reżyser Paul Thomas Anderson zasłynął wcześniej takimi produkcjami, jak „Magnolia” i „Aż poleje się krew”.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Kasia pisze:

    Nałogowo oglądam wszystkie filmy Paula Thomasa Andersona, a „Mistrz” jest chyba moim ulubionym. Dawno nie śledziłam tak wciągającej, wielowątkowej fabuły, w której każdy widz znajdzie coś dla siebie. Z niecierpliwością czekam na następny firm Andersona, na pewno znowu będzie on zaskoczeniem dla widzów.

Zostaw swój komentarz