Film: Na głębinie (2012)

To wspaniały film reżysera Baltasara Kormakura, którego scenariusz jest oparty na prawdziwej historii. Zwraca uwagę na życie islandzkiego rybaka, który ocalał z katastrofy w roku 1984. Ta rola została przyznana znanemu aktorowi Olafur Darri Olafsson, który świetnie wcielił się w człowieka, który mierzy się z różnymi siłami natury podczas żeglowania.

na głębinieGatunek: Dramat, katastroficzny

Reżyseria: Baltasar Kormákur

W roli głównej: Olafur Darri Olafsson

Produkcja (kraj): Islandia

Średnia ocena polskich widzów: 4

Olafur Darri Olafsson pojawia się w głównej scenerii jako nieśmiały Gulli, który jest członkiem załogi sześciu rybaków. Pracują oni wspólnie przy kutrze rybackim, na wodach islandii. Pochodzi on ze skalistej wyspie Westmann u południowego wybrzeża Islandii. Jego życie wygląda bardzo podobnie, jak pozostałych kolegów rybaków, czyli spędza czas na bijatykach, piciu alkoholu, jak i ławieniu ryb. Jest to mężczyzna bardzo dobrze zahartowany do ciężkiej pracy.  Oglądając film dokładnie poznajemy tego chłopaka, do którego się przywiązujemy. Zarazem wczuwamy się w położenie innych bohaterów. Żaden z rybaków nie przewidział, że jeden zwykły rejs przerodzi się w prawdziwy horror. A na pewno nie spodziewał się tego sam Gulli.

Stało się to, kiedy sieci rybaków zaczepiły się o skały i spowodowały zatonięcie statku. Wszyscy rybacy trafiają do wody, bez kamizelek, i próbują walczyć o życie. Mają jednak mało czasu, ponieważ w takiej lodowatej wodzie można przeżyć przez kilkadziesiąt minut, później ciało zamarza.Przyjaciel Palli już nie daje rady, w końcy pogrąża się w oceanie. Już kilka rybaków się poddało, natomiast Gulli decyduje się na przepłynięcie 6 km, które prowadzą do najbliższego brzegu. W drodze posiada tylko dwóch towarzyszy, czyli 2 ptaki. Brzeg znajduje się w odległości, która nie jest zachęcająca, ale Gulli mimo wszystko podejmuje wyzwanie, ponieważ chce żyć. Chce dotrzeć do celu, aby niejako pomścić wszystkich swoich kolegów, którzy już zginęli.

Historia filmu opowiada, jak wiele przeszedł Gulli, aby walczyć o swoje życie. Docierając do brzegu lekarze uznali jego wyczyn za prawdziwy cuk. Na samym końcu ukazana jest walka głównego bohatera z poczuciem winy.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz