Film: Oldboy. Zemsta jest cierpliwa

Koreańska produkcja zadbała o nowy film pt. „Oldboy”, który wyreżyserował Chan-wook Park. Jest to kino trzymające oglądających w ciągłym napięciu. Idea na film jest bardzo interesująca, a wpleciona tajemniczość powoduje jeszcze większe efekty. Widz przez cały czas jest utrzymany w niepewności. Sam klimat filmu jest dość odpowiedni, chociaż pod pewnymi względami mógłby okazać się lepszy.

Oldboy. Zemsta jest cierpliwaGatunek: Horror, Thriller

Reżyseria: Spike Lee

W roli głównej: Josh Brolin

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Pierwszą wersją tego filmu była historia „The Ring”. Od wielu lat jest znana, jako jedna z najlepszych produkcji. Ale mimo wszystko „OldBoy” również uzyska duże poparcie.

Gdyby przyjrzeć się głównym bohaterom, to jest nim Joe Doucett. Jest to prawdziwy mężczyzna, który czasami nie zachowuje się odpowiednio. Często ma problemy rodzinne, szczególnie z własną żoną. Dodatkowo posiada 3 letnią córkę, której chciałby się w pełni oddać. Mimo wszystko nie poświęca jej odowiedniej ilości czasu, co skutkuje pogorszeniem się relacji między nimi. Jednak pewnego dnia jego życia wywraca się do góry nogami.

Po nocce alkoholowej spotyka tajemniczą kobietą i następnego dnia budzi się w innym pokoju. Ubiera się i już zamierza wyjść, ale w pomieszczeniu nigdzie nie ma klamek. Chce wyjść z wszystkich sił, ale takie starania w końcu idą na marne. Zdaje sobie sprawę, że został zamknięty. W pomieszczeniu ma dostęp do telewizora i Biblii, jak i kilku innych rzeczy. W pomieszczeniu tym ma spędzić kilkadziesiąt lat. Jest to możliwe dzięki temu, że jedna osoba zdecydowała się na jego zamknięci i dba o jego wyżywienie, jak i zdrowie. A po tym okresie jest wyposzczony i ma zdać sobie sprawę z tego, dlaczego ktoś zdecydował się na taki czyn, i kim w ogóle jest ta osoba. To dla niego szczególnie trudny okres, z którym na początku nie jest w stanie sobie poradzić. Jednak z czasem nabiera do tej sytuacji pewnego dystansu.

Ta historia ma przedstawić pewną lekcję, jak życie może się diametralnie zmienić. A zarazem pokazuje, jakie wartości powinno się przede wszystkim cenić każdego dnia i przez całe swoje życie. Każdy widz jest w stanie się o tym przekonać na samym sobie.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Thriller

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz