Film: Pamięć absolutna (2012)

„Pamięć absolutna” to jeden z najpopularniejszych filmów ubiegłego roku. Zdaniem krytyków z branży, nowa produkcja Lena Wisemana (zasłynął z hitów takich jak „Faceci w czerni” i „Dzień niepodległości”) jest nowoczesnym spojrzeniem na połączenie dynamicznego kina akcji i rasowego SF.

pamięć absolutnaGatunek: Akcja / SF

Reżyseria: Len Wiseman

W rolach głównych: Colin Farrell, Kate Beckinsale i Jessica Biel

Produkcja (kraj): Kanada i Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 8 +

Opis filmu:

Pamięć absolutna jest historią osadzoną w przyszłości, końcu XXI wieku, kiedy regularne wojny chemiczne spowodowały trwałe obniżenie się jakości życia na Ziemi. Ludzie zasiedlają zaledwie dwa sektory, które łączy tzw. Zjazd, wielokilometrowy tunel przypominający szybką kolej miejską.

Douglas Quaid, którego rolę odgrywa Colin Farrell to mężczyzna spełniony, z pokaźnym mieszkaniem i kochającą żoną Lori. Osiągnął wszystko to, do czego dążył; z czasem  do codzienności wkrada się rutyna, a nocą śnią mu się koszmary. Chce nadać sobie nowe tempo swojemu życiu, dlatego pomocy szuka w firmie Recall, która zajmuje się permanentnym wprowadzaniem wspomnień do mózgu. Proceder prowadzony przez Recall nie jest legalny, a z chwilą kiedy bohater kładzie się na krześle podłączonym do specjalistycznego sprzętu – zabieg przerywa patrol policji.

Z czasem Douglas poznaje prawdę i dowiaduje się, że cała jego historia to mistyfikacja, bo już wcześniej został poddany podobnemu wszczepianiu informacji. Mężczyzna próbuje odnaleźć siebie, poznać ścieżkę, którą ułożyły mu tajne służby i poznać swoją tożsamość.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Akcja

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. k.j. pisze:

    Nigdy nie uważałam Colina Farrella za szczególnie wybitnego aktora, ale w tym filmie dał całkiem niezły popis swoich umiejętności. Fabuła „Pamięci absolutnej” jest dość złożona, co jest chyba głównym atutem tego filmu. Nie jest to produkcja z grona tych „lekkich, łatwych i przyjemnych”.

Zostaw swój komentarz