Film: ParaNorman (2012)

„ParaNorman” w reżyserii Chrisa Butlera to jeden z najbardziej rozchwytywanych przez nieco młodszych odbiorców film animowany, którego głównym bohaterem jest chłopiec o niezwykłym darze. Przeszło półtoragodzinny seans jest doskonałą pozycją na niedzielne kino familijne.

ParaNormanGatunek: Bajka / Fantasy

Reżyseria: Chris Butler

W rolach głównych: Tucker Albrizzi (głos), Kodi Smit-McPhee (głos) i Anna Kendrick (głos)

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7 +

Opis filmu:


ParaNorman
opowiada historię chłopca o nadprzyrodzonych umiejętnościach widzenia duchów zmarłych. Talent, który odziedziczył w genach od rodziców jest na początku dla niego dużym kłopotem, szczególnie w szkole. Rówieśnicy wyśmiewają się z Normana, a on sam przez swoje umiejętności ładuje się w niezłe tarapaty. Z czasem jednak pojawia się okazja, aby udowodnić mieszkańcom kim jest naprawdę. Miasteczko nawiedza legendarna wiedźma i tylko on może powstrzymać ją przed niecnym planem. Czy uda mu się powstrzymać powstałą zza grobu jędzę i uratować swoich przyjaciół?

Animacja różni się wyraźnie od tradycyjnego kina Disneyowskiego, do którego przywykli widzowie. Reżyser stworzył opowieść zanurzoną w nieco ciemniejszych barwach, ale nadal bawiącą i zaskakującą, przy której może bawić się cała rodzina. Jej wykonanie zaskakuje swoją różnorodnością, bo warto podkreślić, że całą bajkę stworzono jako bajkę poklatkową,  w której każda scena jest doskonale opracowana przez animatorów. „ParaNorman” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich dzieci, które cenią sobie kino z tego gatunku.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: ParaNorman (2012), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Bajka

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. fan animacji pisze:

    Niektóre filmy animowane są na naprawdę wysokim poziomie, czego przykładem jest „ParaNorman”. To bardzo ciekawa i przede wszystkim wartościowa pozycja dla dzieci. Bardzo podoba mi się sama animacja ze względu na nietypową kolorystykę. Rzeczywiście, jest to inna stylistyka od typowo disneyowskich produkcji.

Zostaw swój komentarz