Film: Savages: Ponad bezprawiem (2012)

Zdaniem krytyków, ostatnia produkcja filmowa Oliviera Stone’a przywraca wiarę w kryminał na dużym ekranie. W swoim ostatnim dziele, tj. „Savages: ponad bezprawiem” udawania widzom, że ma znacznie większe pokłady wiedzy na temat montażu i dobrej pracy kamery od swoich konkurentów z branży.

SavagesGatunek: Sensacja / Kryminał

Reżyseria: Oliver Stone

W rolach głównych: John Travolta, Salma Hayek, Taylor Kitsch, Blake Lively

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 8+

Opis filmu:

Savages: ponad bezprawiem to film z na pozór banalną fabułą, ale doskonałym wykonaniem. Produkcja opowiada historię dwóch przyjaźniących się facetów, którzy doskonale uzupełniają się w walce o idee. W ten sposób z jednej strony poznajemy Bena – idealistę, który na myśl o przemocy robi się czerwony, z drugiej Chona – twardego faceta o silnej woli walki i niezłomnym charakterze. Obaj prowadzą  potężną w swojej skali hodowlę marihuany, którą z czasem próbuje przejąć miejscowy kartel. Rozpoczyna się walka o pieniądze, wpływy i miłość.

Grupa, która chce położyć rękę na biznesie bohaterów porywa ich wspólną dziewczynę. Co prawda Ben i Chon godzą się na opłacenie kartelu, ale w ukryciu przygotowują plan zemsty na handlarzach. W całej akcji bierze też udział skorumpowany funkcjonariusz FBI, który ma odwrócić splot wydarzeń.

Amerykańskie kino doceniło „Savages: ponad bezprawiem” za brutalne, doskonale prowadzone sceny akcji, przyzwoitą narrację oraz jedną z lepszych ról nieco mniej aktywnego w ostatnich latach Johna Travolty.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Sensacje

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Zbyszek pisze:

    Całkiem przyjemny film, chyba głównie ze względu na obsadę. Nazwiska większości aktorów są doskonale znane, a stworzone przez nich kreacje bardzo dobrze obroniły się na szklanych ekranie. Na plus trzeba policzyć same sceny akcji, które zostały znakomicie poprowadzone. Jestem fanem tego typu produkcji.

Zostaw swój komentarz