Film: Titanic (1997)

Film Jamesa Camerona ma w sobie wiele elementów pięknej historii. Wybuchające nieoczekiwanie uczucie pomiędzy bogatą dziewczyną i biednym chłopakiem o artystycznej duszy. Ona jest znudzona bytem, który wiedzie jako dodatek do idealnego życia swojego narzeczonego.

titanicGatunek: Obyczajowy

Reżyseria: James Cameron

W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet,

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

On wygrywa bilet do Ameryki – krainy, która wydaje się spełnieniem marzeń. A wszystko to dzieje się na pokładzie supernowoczesnego statku. Titanic jest nie tylko niezatapialny. Jest pięknym i nowoczesnym symbolem rozwoju cywilizacyjnego. Dopiero na pokładzie można zorientować się, jak wielkie panuje tam zróżnicowanie klasowe. Pasażerowie pierwszej klasy mają do dyspozycji ogromne apartamenty, pełne wspaniałych mebli i dzieł sztuki. W jednym z nich znajduje się nawet sławne serce oceanu. Pasażerowie trzeciej klasy śpią w kilkuosobowych kajutach. Ale twórcy filmu ukazują w tym podziale również pewną przewrotność.

Bogacze zmieniają stroje kilka razy dziennie, jedzą wykwintne kolacje, w trakcie których nudzą się niemiłosiernie. W tym czasie pasażerowie trzeciej klasy organizują tańce i biesiady, starając się uprzyjemnić sobie podróż. Na czym polega fenomen filmu ,,Titanic”? Być może jest to jego oparcie na faktach lub po prostu ukazanie wielkiej katastrofy. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej sprzedają się tragiczne historie. Popularność mógł zdobyć również jako piękna historia miłosna. A może był to efekt połączenia tych wszystkich elementów. Niezaprzeczalny jest jedynie fakt, że film ten wszedł do kanonu współczesnej kinematografii. W końcu, kto nie zna historii zatonięcia niezatapialnego statku?

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Obyczaj

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz