Film: W drodze (2013)

„W drodze” to film wyreżyserowany przez Waltera Sallesa („Dzienniki motocyklowe”), który jest ekranizacją doskonałej powieści Jacka Kerouaca.

Gatunek: Obyczajowy

Reżyseria: Walter Salles

W rolach głównych: Kristen Stewart, Sam Riley, Garrett Hedlund

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:

Opowiada historię młodego pisarza, Sala Paradise (w tej roli Sam Riley), jego nieobliczalnego przyjaciela Deana Moriarty (granego przez Garretta Hedlunda) oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart). Na przekór stabilności i nudnemu życiu wyruszają w trójkę na wyprawę po Ameryce, gdzie spełniają przygodę, o której marzą tysiące nastolatków na całym świecie: są wolni, robią co chcą i gdzie chcą.

Bohaterowie przemieszczają się autostopem lub kradzionymi samochodami, nie ograniczają się prawem, podążają za alkoholem, narkotykami i wolną miłością. Nie zgadzają się na zwyczajne życie narzucone przez społeczeństwo, buntują się przeciw konwencjom i poszukują przede wszystkim wolności, ale również sensu życia. Oryginalni bohaterowie o mocnych charakterach i fabuła oparta na jednej z najbardziej cenionych amerykańskich powieści XX wieku sprawia, że film ogląda się bardzo dobrze i przyciągnął on przed ekrany kin wielu widzów.

Polecamy: w drodze na empik.com

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Obyczaj

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. jerry pisze:

    moje ulubione kino drogi w najlepszej formie. Nie jestem fanem Kristen Stewart, ale w tym filmie nawet dała radę. Naprawdę udana ekranizacja. Trochę się bałem, że reżyser nie da rady oddać charakteru książki, ale już po pierwszych minutach wiedziałem, że moje obawy były bezpodstawne:)

Zostaw swój komentarz