Film: Wstyd (2011)

„Wstyd” w reżyserii Steve’a McQueena to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ubiegłego roku. Zdaniem krytyków to także jeden z najlepszych dramatów w historii brytyjskiego kina.

Film WstydGatunek: Dramat

Reżyseria: Steve McQueen

W rolach głównych: Michael Fassbender, Carley Mulligan, James Badge Dale, Nicole Beharie i Alex Manette

Produkcja (kraj): Wielka Brytania

Średnia ocena polskich widzów: 7+

Opis filmu:

Wstydjest historią mężczyzny mieszkającego w Nowym Jorku. Bardon, bo tak na imię filmowemu bohaterowi pracuje w firmie związanej z branżą informatyczną. Mężczyzna jest ustatkowany – mieszka w dużym, położonym w centrum miasta mieszkaniu, jest przystojny i na pozór stabilny. Tzw. idealny singiel ubiera się także w sposób nadzwyczaj gustowny, ale jest seksoholikiem. Chociaż miewa okazję do intymnych spotkań z kobietami to na ogół jego powroty do domu kończą się seansami dla dorosłych lub zamówieniem kobiety na telefon. Jego praca to także życie erotyczne na ekranie. W firmowym komputerze ma setki filmów erotycznych z podziałem na różne kategorie.

W produkcji poznajemy Bardona, którego pochłonął własny los. Pustkę życiową stara się załatać szybkim seksem, ale jego popęd to także sposób na rozładowanie stresu. Po dziewczyny lekkich obyczajów sięga jak po produkty w sklepie. Życie zaczyna go nudzić, a wstyd i ukryte napiętnowanie męczy go coraz bardziej. Odosobniony gubi się w relacjach społecznych, a jego głównym celem w życiu wydaje się być wyłącznie rozkosz płynąca z seksu.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Wstyd (2011), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Dramat

Tagi:

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Angelika pisze:

    To jeden z najlepszych dramatów, jakie ostatnio oglądałam, naprawdę mnie poruszył. I myślę, że doskonale wpisuje się we współczesne czasy, ukazując rozterki człowieka narażonego na wiele szkodliwych pobudek. Cieszę się, że temat seksoholizmu nie został spłycony, tylko potraktowany bardzo poważnie.

Zostaw swój komentarz