Film: Wyborcze jaja (2012)

Wojna polityczna jeszcze nigdy tak nie bawiła. „Wyborcze jaja” w reżyserii Jaya Roacha to doskonała pozycja dla osób, które chcą się rozerwać przy tradycyjnym, choć nieco mało wyszukanym amerykańskim humorze.

Wyborcze jaja

Gatunek: Komedia

Reżyseria: Jay Roach

W rolach głównych: Will Farrell, Zach Galifianakis, Sash Baker i Brian Cox

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:


Wyborcze jaja
 to tradycyjna komedia produkcji USA, w której poznajemy losy walki dwóch kandydatów o miejsce w kongresie. Pierwszy z nich, tj. Cam Brandy, w którego rolę wcielił się Will Ferrell to mężczyzna, który próbuje poprawić swój wizerunek w oczach wyborców po duże, publicznej gafie tuż przed samymi wyborami. Do walki o władzę staje również Marty Huggins, którego wystawia grupa nadzianych facetów spragnionych swojego człowieka na odpowiednim stanowisku.

Do wyborów nie pozostało wiele czasu, a żaden ze zgłoszonych kandydatów nie wywarł odpowiednio mocnego wrażenia, aby móc zapomnieć o przeciwniku. W efekcie dochodzi do prawdziwej wojny politycznej, w którą zamieszane jest pół miasta. Kompletny brak zasad i ograniczeń moralnych otwiera szerokie pole do popisu każdego z nich. Błoto, jajka, noże to tylko początek problemów. Do gry wchodzą także rodziny kandydatów, ale i one tracą na całej kampanii. Rozpadają się przyjaźnie, małżeństwa i bliskie kontakty biznesowe. Wszystko po to, aby znaleźć się na kongresowym foteli.

Który z nich sięgnie po niższe sposoby, aby zdyskredytować przeciwnika?

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Wyborcze jaja (2012), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Komedie

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Adrian pisze:

    Wymarzony film na długie jesienne wieczory, który od razu poprawia humor. Nieźle się przy nim uśmiałem, bardzo dużo się w nim dzieje i nie sposób oderwać oczu od ekranu. Plusem jest fajna, komediowa obsada – widać, że aktorzy czują się w takiej stylistyce jak przysłowiowe ryby w wodzie.

Zostaw swój komentarz