Film z pomysłem, czyli „Ona”

Jeśli ktoś ma dość wyświechtanych pomysłów i przede wszystkim poszukuje w kinie nowych, ciekawych fabuł, na pewno „Ona” okaże się dla niego wartym uwagi obrazem. Wystarczy przeczytać sam zarys historii tu przedstawionej, aby przekonać się, że mamy do czynienia z produkcją bardzo nietuzinkową. Jednakże oryginalny temat na pewno nie jest jedynym walorem tego filmu.

OnaGatunek: Melodramat, Sci-Fi

Reżyseria: Spike Jonze

W roli głównej: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Kto to stworzył? Kto w tym zagrał?

Reżyserem, a zarazem autorem scenariusza do filmu „Ona” jest Spike Jonze – twórca, który ma już na swoim koncie bardzo niekonwencjonalne obrazy. Sztandarowym przykładem jest tu jego „Być jak John Malkovich”, czyli znana, ocierająca się o surrealizm, komedia. Co do odtwórców zaś, w roli głównej wystąpił tutaj Joaquin Phoenix, popularny aktor, znany z takich filmów, jak „Gladiator”, „Droga przez piekło” czy „Zatrute pióro”.

Obok Phoenixa zobaczymy tu Amy Adams, Olivię Wilde oraz usłyszymy głos Scarlett Johansson. Dlaczego tylko głos? Ten fakt jest ściśle związany z fabułą, która, jak już zostało nadmienione, należy do iście wyszukanych.

O co tutaj chodzi?

Film „Ona” jest mocno związany z czasami współczesnymi, z czasami komputeryzacji i życia coraz bardziej z komputerami scalonego. Poznajemy Theodore’a – mężczyznę niespełnionego, samotnego, niosącego ze sobą bagaż życiowych doświadczeń, w którym na plan pierwszy wysuwa się nieudany związek, zakończony zresztą rozwodem. Theodore jest pisarzem, ale bardzo specyficznym – zajmuje się tworzeniem listów na zlecenie innych ludzi, w sytuacji, gdy chcą wyrazić swoje uczucia, ale sami nie potrafią. Z pomocą przychodzi wtedy nasz bohater. Umiejętność pisania romantycznych treści idzie w parze z jego osobowością. Jest to człowiek uduchowiony, wrażliwy, poszukujący miłości. Jak się niebawem okaże, bohater znajdzie miłość, a to za sprawą kupionego systemu operacyjnego, który docelowo ma spełniać wszelkie potrzeby użytkującej go osoby. I tu pojawia się zmysłowy głos Scarlett Johansson…

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz