Film: Zjawy (2012)

„Zjawy” jest filmem, który na nowo odkrywa kino grozy. Historia młodej pary studentów, która po nieudanej próbie eksperymentu psychologicznego staje się ofiarą własnych koszmarów zaszokowała amerykańskich i polskich widzów. „Zjawy” to produkcja, obok której ciężko przejść obojętnie.

Zjawy

Gatunek: Horror / Thriller / Sensacja

Reżyseria: Todd Lincoln

W rolach głównych: Tom Felton, Sebastian Stan, Ashley Greene, Julianna Guill

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 6 +

Opis filmu:


Zjawy
 w reżyserii Todda Lincolna opowiada o studenckiej grupie, która przypomina sobie o teście parapsychologicznym z lat 70. ubiegłego wieku. Bohaterowie starają się skontaktować z duchem zmarłego i sprowadzić do do świata żywych. Niestety wszystko wyrywa się spod kontroli, a młodym ludziom przyjdzie zapłacić słoną cenę za tę zabawę.

Pomimo względnie prostego scenariusza, narracja oraz wykonanie stoją na wysokim poziomie. Krytycy filmowy podkreślają duży wkład scenarzystów oraz umiejętną grę aktorską. Produkcja jest krótka, bo na około godzinny seans, połowa to sceny, które budują silne napięcie, stąd też widzowie nie powinni spodziewać się zbyt wielu dialogów jak przystało też na ten gatunek. „Zjawy” trzyma w napięciu do ostatniej sceny, co w połączeniu z dobrze oprawionym dźwiękiem buduje charakterystyczny klimat i nie pozwala nudzić się na fotelu. Film Todda Lincolna „Zjawy” to nieprzeciętny horror, który utrzymał się na wodzie i nie utonął razem z setkami innych filmów kina grozy produkcji amerykańskiej.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Sensacje

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. kazik pisze:

    „Zjawy” to film, który naprawdę może zmrozić krew w żyłach. Właściwie przez całą emisję czułem specyficzne napięcie, bo nie wiedziałem, co takiego zaskoczy mnie w następnych scenach. Widzowie, którzy nie posiadają mocnych nerwów raczej powinni sobie odpuścić emisję, natomiast amatorom kina grozy gorąco ją polecam.

Zostaw swój komentarz