Film: Życie Pi (2013)

„Życie Pi” to ekranizacja powieści Yanna Martela. Film w reżyserii Anga Lee bardzo szybko zdobył ogromną popularność dzięki niezwykłej fabule, ale także niesamowitym efektom specjalnym.

Gatunek: Przygodowy

Reżyseria: Ang Lee

W rolach głównych: Suraj Sharma

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Opis filmu:

Historia zaczyna się w momencie, kiedy statek, którym płynie Pi Patela wraz z rodziną, tonie podczas sztormu. Jedynym ocalałym jest Pi oraz wielki tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Chłopca i tygrysa łączy nić porozumienia – oboje za wszelką cenę chcą przede wszystkim przetrwać. Film „Życie Pi” wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności, ale także został doceniony na wielu festiwalach filmowych, zdobywając mnóstwo nagród.

Nominowany był do aż 55 statuetek, a zgarnął 14. Najważniejszymi z nich są oczywiście Oscary, na których „Życie Pi” królowało w zeszłym roku. Zostało nominowane aż w 11 kategoriach. Ostatecznie wygrało statuetki w kategoriach: najlepszy reżyser, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze efekty specjalne i najlepsze zdjęcia. Jest to poruszająca historia, którą warto obejrzeć zarówno dla fabuły, jak i wrażeń estetycznych.

Film znajdziesz na empik.com.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Akcja

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Ant pisze:

    coś dla miłośników efektów specjalnych oraz oscarowych produkcji. Ten film był dla mnie miłym rozczarowaniem, nie wiedziałem, że będzie tak dobry. Oglądałem go od początku do końca z zapartym tchem, głównie chyba ze względu na oryginalną fabułę. Super, na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Zostaw swój komentarz