Filmowa adaptacja poczytnego kryminału

Zanim zasnę to książka, która dwa lata temu podbiła literacki rynek i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Kryminał, w którym pojawił się również wątek romansowy stał się bardzo poczytną książką, a to oczywiście w dalszej perspektywie doprowadziło do adaptacji filmowej tej książki. W najbliższych dniach adaptacja ta pojawi się na płytach DVD w naszym kraju. Sprzedaż prawdopodobnie będzie na dość wysokim poziomie, gdyż już w kinach film cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał dość dużą widownię.

Zanim zasnę

Zanim zasnę

Zanim Zasnę – książka i film – czy warto?

Osoby, które mają już za sobą książkę i film Zanim Zasnę są zachwycone i prawdopodobnie sięgnąć również po wychodzącą za parę dni płytę DVD. Czy rzeczywiście jest ona godna aż takiej uwagi i warto ją kupić? Osobiście również przeczytałem książkę i zapoznałem się już z filmem. Można stwierdzić, że książka chyba lepsza niż film co jest już czymś całkowicie normalnym w naszych realiach. Rzadko zdarza się, by film był lepszy niż książka, której adaptacją się staje. W przypadku Zanim Zasnę na uwagę na pewno zasługuje doskonała obsada filmu. Pojawiają się tam gwiazdy światowego formatu, które zdecydowały się wystąpić w adaptacji przede wszystkim ze względu na bardzo duży sukces jaki na rynku osiągnęła ta książka. Poza tym film należy do obrazów, które dobrze się ogląda jest wciągający. Dlatego jeśli czytałeś książkę warto, byś obejrzał również film. Oczywiście w takim przypadku nie spodziewaj się, że obraz będzie lepszy niż to co przeczytałeś. Jeśli książki nie miałeś w  ręce warto pokusić się o kupno filmu. Na pewno będziesz zadowolony, gdyż kryminał jest ciekawy i zrealizowany na naprawdę niezłym filmowym poziomie, dlatego warto go obejrzeć.

Fabuła hitu sprzed dwóch lat

Zanim Zasnę to książka, która bardzo szybko zyskała sobie zwolenników. O czym tak naprawdę jest i co spowodowało tak duży sukces, który przerodził się w filmową adaptację? Główną bohaterką filmu jest Christine, która z powodu wypadku sprzed lat całkowicie straciła pamięć i nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego z otaczającego ją przed laty świata. To sprawia, że staje się całkowicie uzależniona od męża, który od tego momentu zajmuje się w pełni jej życiem i kieruje nim w całości. Ostatecznie decyduje się na to, by prowadzić zapiski ze swojego nowego życia. To co zapisuje i dowiaduje się od innych coraz częściej mija się jednak z tym co mówi jej mąż. To sprawia, że bohaterka decyduje się za wszelką cenę zbadać swoją przyszłość. Przede wszystkim staje na głowie, by znaleźć odpowiedź na pytanie kim była i co wydarzyła się, że w tej chwili wszystko zapomniała. Tak rodzi się fabuła kryminalna, która ma w sobie wiele interesujących wątków i to sprawia, że zarówno książka jak i film są ciekawymi propozycjami, dlatego jeśli szukacie czegoś ciekawego na wieczór warto zastanowić się czy nie sięgnąć po film Zanim zasnę.

Wszystkich, którzy zapoznali się z książką bądź oglądali film zachęcamy do żywej dyskusji na temat produkcji. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i opiniami.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: HorrorThriller

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz