„Gwiazd naszych wina” – coś więcej niż zwykły melodramat

10 listopada bieżącego roku będzie miała miejsce premiera DVD głośnego filmu „Gwiazd naszych wina”, będącego adaptacją bestsellerowej powieści Johna Greena pod tym samym tytułem. Film okazał się wielkim kinowym przebojem, wobec czego należy się spodziewać równie dużego zainteresowania, jeśli chodzi o wersję DVD.

Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina

Gatunek: Dramat, Romans

Reżyseria: Josh Boone

W roli głównej: Shailene Woodley, Nat Wolff

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 8

Miłość w czasach choroby

Nie wszyscy wróżyli tej realizacji sukces, tym bardziej, że nie ma ona nic wspólnego z tak popularnymi ostatnio superprodukcjami o charakterze monumentalnych widowisk, spektakularnymi efektami specjalnymi i z udziałem największych gwiazd światowego kina. Mimo pesymistycznych prognoz części środowiska filmowego, produkcja, której budżet wyniósł zaledwie 12 milionów, w krótkim czasie zarobiła ponad 48 milionów dolarów. Oś fabularną stanowi historia dwojga młodych ludzi, Hazel Grace Lancaster, granej przez Shailene Woodley, nastolatki chorej na raka tarczycy i młodego chłopaka zmagającego się z rzadką odmianą raka kości, którym jest Augustus Waters (w tej roli Ansel Elgort).   Bohaterowie biorą udział w zajęciach grupy wsparcia i stopniowo rodzi się między nimi  wzajemne uczucie. Film opowiada zatem nie tylko piękną historię miłosną, ale także podejmuje bardzo istotny problem postawy człowieka wobec śmiertelnej choroby.

Źródła sukcesu

Sukces filmu okazał się więc dowodem na to, że widzowie w dalszym ciągu kochają kameralne opowieści o ludzkim życiu, miłości, chorobie i śmierci, że wzrusza ich los dwojga kochanków, którzy muszą zmagać się z najbardziej tragicznymi sytuacjami. Przemądrzali krytycy zarzucali filmowi nadmierny sentymentalizm, natomiast widzowie docenili autentyczność i szczerość i przyjęli tę opowieść z niekłamanym wzruszeniem. To, że cała historia nie kończy się happy endem, odróżnia zdecydowanie tę produkcję od tanich hollywoodzkich melodramatów i skłania do refleksji nad losem i przemijaniem.

Wydanie DVD zawiera dwie wersje filmu – kinową i rozszerzoną. Ciekawi jesteśmy Waszych refleksji dotyczących filmu, dlatego prosimy o aktywność w postaci komentarzy, lajków, share.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz