Herkules w nowej odsłonie

Już od wielu lat filmy o superbohaterach, którzy walczą ze złem pokonując przy okazji swoje własne słabości, święcą triumfy wśród publiczności, która jeszcze chodzi do kina. W lipcu tego roku do kin wchodzi najnowszy film tego typu, wyreżyserowany przez Bretta Ratnera „Herkules”, którego bohaterem jest oczywiście znany nam wszystkich grecki półbóg. Czy jednak film zyska popularność i przyciągnie do kin tłumy widzów?

HerkulesGatunek: Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Brett Ratner

W roli głównej: Dwayne Johnson

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Opowieść nie do końca znana

Hasło znajdujące się na plakacie promującym film, zachęca nas do poznania prawdy, która kryje się za legendą potężnego herosa, syna greckiego boga Zeusa. Wszyscy przecież znamy historię Herkulesa, który od najmłodszych lat wykazywał nadludzką siłę, sprowadzając na siebie jednak kłopoty, za które przyszło mu odpokutować wykonując między innymi słynne dwanaście prac. Film Bretta Ratnera oparty został jednak na komiksie, który opisuje losy półboga po wykonaniu wspomnianych prac, ale też po utracie ukochanej rodziny, co doprowadziło Herkulesa do oddania się nieustającym bitwom. Główny wątek filmu rozpoczyna się kiedy los herosa i jego towarzyszy broni zostaje odmieniony przez prośbę króla Tracji o pomoc w stworzeniu potężnej armii mającej dać opór atakom potomków Hadesu. Jest to dość ważne ponieważ „Herkules” nie powiela wciąż tej samej historii i dzięki temu może zaskoczyć widza.

Przebój kinowy?

Nowy „Herkules” z pewnością przyciągnie do kin tłumy fanów tego gatunku, który łączy w sobie elementy filmu przygodowego, fantasy oraz spektakularne sceny walk. Zdecydowanie nie szczędzono w tym przypadku funduszy na efekty specjalne, które momentami wbijają widza głęboko w fotel. Warto zauważyć, że jak na ten rodzaj filmu jest on stosunkowo krótki, bo trwa jedynie niewiele ponad półtorej godziny, podczas gdy podobne produkcje znacząco wykraczają poza dwie godziny. Wbrew pozorom może być to dużą zaletą filmu, który nie jest sztucznie zapchany mało wnoszącymi do fabuły scenami. Sporo wątpliwości pośród widzów może budzić obsadzenie w głównej roli Dwayne’a Johnsona, który nie zawsze zbiera pochlebne recenzję, ale w tym filmie zdecydowanie stanął na wysokości zadania. Taki Herkules spodoba się na pewno wielu widzom.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz