Film: Jak wytresować smoka (2010)

Film animowany „Jak wytresować smoka” w reżyserii Deana DeBloisa oraz Chrisa Sandersa to wzruszająca historia o młodym, na pozór niepozornym chłopcu, którego wstydzi się sam ojciec. Bohater to jednak postać o wielkim sercu, której udaje się oswoić jedno z najniebezpieczniej stworzeń w okolicy smoka zwanego „Nocną Furią”.

film jak wytresować smokaGatunek: Bajka

Reżyseria: Chris Sanders, Dean DeBlois

Polski dubbing: Mateusz Damięcki, Artur Pontek, Julia Kamińska, Sebastian Cybulski, Tomasz Traczyński

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 9+

Opis filmu:

Jak wytrenować smokato zaskakująca niespodzianka dla osób, które są już nieco zmęczone dotychczasowymi produkcjami DreamWorks, które tym razem jednak stanęło na wysokości zadania. Zdaniem krytyków to jedna z najlepszych produkcji tego studia w ciągu ostatnich kilku lat.

Duży sukces filmu leży u podstaw doskonałej, lekkiej i zrozumiałem żonglerki znanymi cytatami oraz nadaniu niepowtarzalnego charakteru głównemu bohaterowi. „Jak wytrenować smoka” jest ciepłą opowieścią, które udowadnia,  że to nie siłą fizyczną, a mądrością i intelektem zdobywa się najcenniejsze rzeczy w życiu. Produkcja przekazuje młodym odbiorcom podstawowe, uniwersalne wartości, którymi warto torować sobie ścieżkę, ale przed ekranem nudzić nie będą się także nieco starsi widzowie i rodzice.

Na uznanie zasługują także pieczołowicie przygotowane animacje smoków, z którymi widza może połączyć osobliwa więź. Autorzy wykazali się dobrym wyczuciem przy projektowaniu niesamowitej historii, a w polskiej wersji językowej całości przewodzi wyborny dubbing znanych aktorów.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Jak wytresować smoka (2010), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Bajka

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Lidka pisze:

    Ulubiona bajka mojego synka, który ogląda ją co najmniej raz w miesiącu. Szczerze polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą mieć pewność, że ich pociecha poświęca czas na naprawdę wartościowy film. Udany polski dubbing jest dodatkowym atutem dla osób, które nie lubią czytać polskich napisów.

Zostaw swój komentarz