„Jak wytresować smoka” 2, kolejny sukces DreamWorks

DreamWorks to twórca rewelacyjnego „Shreka”, który przez długie lata przysparzał studio chwały i pieniędzy. Do udanych produkcji można zaliczyć też „Madagaskar” i „King Fu Pandę”, ale już inne tytuły nie były tak udane i nie okazały się sukcesem na miarę tych pierwszych. Wyprodukowany w roku 2010 film animowany „Jak wytresować smoka” należy jednak do w miarę udanych produkcji, podobnie jak jego sequel.

Jak wytresować smoka 2Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Dean DeBlois

W roli głównej: Jay Baruchel

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 9

Co już się wydarzyło i co jeszcze wydarzy?

Pierwsza część cyklu miała interesujących i profesjonalnie animowanych bohaterów, dynamiczne sceny akcji, elementy humoru i mądre przesłanie. Równie dobra i ciekawa jest część druga. Akcja „Jak wytresować smoka”2 rozgrywa się kilka lat później, ale wciąż w osadzie Wikingów Berk. Główny bohater, Wiking Czkawka, który uprzednio wytresował smoka, jest już dorosłym, doświadczonym wojownikiem, który wyrusza na kolejna wyprawę, tym razem przeciw okrutnemu i żądnemu władzy Drago. Dla naszego bohatera ta wyprawa to także wyzwanie innego rodzaju, spotkanie z zaginioną kiedyś matką stawia go wobec konieczności zmierzenia się z przeszłością i odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość i miejsce w świecie.

Czkawka i Szczerbatek

O sukcesie pierwszej i drugiej części animacji „Jak wytresować smoka”, w znacznej mierze zadecydowała koncepcja głównych bohaterów – nastoletniego następcy tronu Czkawki i jego smoka Szczerbatka. Zwłaszcza Szczerbatek budzi sympatię dziecięcej publiczności, nie sposób przecież nie lubić tego zwierzaka, który jest wyjątkowo lojalny i odważny, a zarazem podejrzliwy i nieufny, przekorny i pełen entuzjazmu. Cała opowieść, oscylująca wokół pary przyjaciół, jest pełna ciepła i optymizmu, chociaż może brak jej trochę takiego humoru, z jakim mieliśmy do czynienia w „Shreku”. Film jest jednak znakomity, szczególnie pod względem wizualnym, a finałowa scena zasługuje  z całą pewnością na najwyższe uznanie.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Bajka

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz