Jeszcze raz „Godzilla”

Z całą pewnością do żelaznego kanonu filmowych postaci znanych na całym świecie należy Godzilla, demoniczny potwór rodem z japońskich filmów science fiction, inspirowany dinozaurem Rhedosaurus. Godzilla stał się bohaterem licznych filmów pełnometrażowych, seriali telewizyjnych, książek komiksów i gier komputerowych. Obecnie w naszych kinach wyświetlana jest najnowsza wersja filmowa o tym straszliwym królu potworów.

godzillaGatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: Gareth Edwards

W roli głównej: Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe

Produkcja (kraj): Japonia, USA

Średnia ocena polskich widzów: 5

Oczekiwania wobec Godzilli

Film „Godzilla” powstał w koprodukcji japońsko-amerykańskiej, wyreżyserował go Gareth Edwards, znany z wcześniejszej produkcji science fiction zatytułowanej „Srefa X”, a autorem scenariusza jest Max Borenstein. Obsadę stanowi grupa wyśmienitych aktorów, wśród których jest też Juliette Binoche, Dawid Strathairn i Aaron Taylor – Johnson. Dla osób, które, można powiedzieć, wychowały się na Godzilli, będzie to zapewne doskonała okazja do odrobiny emocji z jednej, a porównań z drugiej strony. Należy przypuszczać, że wszyscy, którzy wybiorą się na ten film, a wcześniej mieli okazję poznać już przygody króla potworów, będą szli do kina z zaciekawieniem, co też tym razem wymyślił scenarzysta.

O co chodzi tym razem

W początkowej fazie Godzilla był metaforą zagrożenia bronią atomową, postać została ukształtowana poniekąd jako skutek przeżyć Japończyków po Hiroszimie i Nagasaki. W nowej produkcji ten symbol się zmienia, Godzilla jest metaforą sił natury, a jej celem przywracanie równowagi w świecie, a nawet ochrona ludzkości przed skutkami jej nierozważnych poczynań. Oto bowiem zespół naukowców, którym kieruje doktor Ichiro Serizawa ( w tej roli wystąpił Ken Watanabe), wyhodował prehistoryczne monstrum o imieniu Muto, żywiące się energią nuklearną i niszczące w ślepej, zwierzęcej furii wszystko, co się da, włącznie z wieżą Eiffla, Statuą Wolności i drapaczami chmur. Wkrótce Ziemia staje się miejscem pojedynku obydwu potworów.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i FantasyThriller

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz