Klimatyczne kino dla wymagających – „Tylko kochankowie przeżyją”

Jim Jarmusch jest autorem filmu „Tylko kochankowie przeżyją”, który już dziś można nabyć na nośniku DVD. Z pewnością będzie to gratka dla miłośników twórczości tego artysty. Kogo jeszcze zainteresuje ten obraz? Na pewno osoby lubiące filmy o wampirach, ale uwaga, jest to zupełnie inaczej zrealizowane dzieło o nieumarłych, niż wszystkie zrobione dotąd.

Tylko kochankowie przeżyją

Tylko kochankowie przeżyją

Gatunek: Horror, Romans

Reżyseria: Jim Jarmusch

W roli głównej: Tilda Swinton, Tom Hiddleston

Produkcja (kraj): Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Cypr

Średnia ocena polskich widzów: 7

Komu spodoba się film?

„Tylko kochankowie przeżyją” przez wiele osób uważane jest za jeden z najlepszych filmów wampirycznych. Jednak z drugiej strony twórczość tego reżysera jest bardzo specyficzna, toteż nie każdemu film przypadnie do gustu. Na pewno trzeba nastawić się na wolne tempo i brak wartkiej akcji (co zresztą jest cechą wszystkich filmów Jarmuscha). Dlatego jeśli ktoś szuka w dziele filmowym dynamicznej, ciekawie opowiedzianej historii, może na tym filmie zwyczajnie się nudzić. Za to dla kinomanów, którzy w filmach przede wszystkim cenią niesamowitą atmosferę, wzbogaconą dobrą muzyką, dla tych, którzy w większej mierze cenią nastrój i samo „dzianie się” na ekranie, aniżeli zwroty akcji, nowy film Jarmuscha będzie strzałem w dziesiątkę.

Śladami pary głównych bohaterów

Tilda Swinton i Tom Hiddleston stworzyli tu genialny duet aktorski, wcielając się w parę wampirów, których od wielu stuleci łączy wielka miłość. Adam mieszka w Detroit, jest muzykiem, ale raczej żyje w ukryciu. XXI wiek nie jest czasem, który szczególnie mu się podoba. Dlatego cały czas spędza na obcowaniu ze sztuką. Po długiej nieobecności wreszcie dołącza do niego ukochana Ewa. Czas kochanków wypełniają nocne przejażdżki po mieście, a także wspólne rozmowy i przeżywanie muzyki, literatury, sztuki. Życie we dwoje nieoczekiwanie przerywa pojawienie się siostry Ewy – Avy, kobiety o nieobliczalnym charakterze. Czy jej obecność będzie stanowić zagrożenie dla szczęśliwego związku Adama i Ewy?

Kino wampiryczne w wydaniu Jima Jarmuscha to klasa sama dla siebie. Jeśli się zgadzasz, zapraszamy do polubienia artykułu. A może podzielisz się własną opinią na temat tego niecodziennego, artystycznego dzieła filmowego?

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Horror

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz