Kolejna filmowa wyprawa do świata J. R. R. Tolkiena

Powieści J. R. R. Tolkiena stanowią kultową pozycję dla wielu czytelników. Dziś historie o hobbicie Bilbo i spółce cieszą się dużym powodzeniem, nie tylko w formie książkowej, ale również i w formie filmowej. Miłośnicy przygód tych bohaterów wiele razy mogli ostatnimi laty oglądać ekranizacje słynnych dzieł fantasy, chociażby pod postacią Trylogii Władcy Pierścieni. Najnowsze dzieło z tego cyklu to „Hobbit: Pustkowie Smauga”, czyli kontynuacja filmu „Hobbit: Niezwykła podróż”.

Hobbit Pustkowie SmaugaGatunek: Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Peter Jackson

W rolach głównych: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage

Produkcja (kraj): USA, Nowa Zelandia

Średnia ocena polskich widzów: 8

Co tym razem u Hobbita?

Premiera filmu odbyła się w grudniu 2014 roku. Reżyserem był, jak zwykle w przypadku Tolkienowskich opowieści, Peter Jackson. W roli Bilba możemy oglądać ponownie Martina Freemana, a w roli Gandalfa Iana McKellena. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie zakończenia poprzedniej części, czyli w chwili gdy Bilbo, Gandalf oraz Drużyna Krasnoludów, zdołali zbiec przed grupą orków.

Ucieczka ma miejsce podczas podróży do Samotnej Góry, która to podróż ma na celu odzyskania pradawnego królestwa Krasnoludów. W trakcie dalszej drogi bohaterów znów spotka szereg wciągających perypetii. Spotkają władającego tajemnymi mocami Beorna, a następnie trafią do Mrocznej Puszczy, w której czeka ich przeprawa z elfami pod dowództwem króla Thranduila oraz  potyczki z wielkimi pająkami.

To oczywiście jeszcze nie koniec przeszkód, które stawia przed bohaterami los w trakcie trudnej karkołomnej do Ereboru. U stóp Samotnej Góry czyha przecież największe niebezpieczeństwo, czyli smok Smaug.

Peter Jackson w najwyższej formie

Podczas gdy po obrazie „Hobbit: Niezwykła Podróż” podniosła się fala krytyki w stosunku do filmu, jako że znajdują się w nim dłużyzny, tempo kuleje i tym samym akcja momentami jest mocno spowolniona, w kolejnej części cyklu już tego problemu nie ma. Przez cały czas trwania filmu mamy zachowaną dynamiczną, wartką akcję, dzięki czemu pochłaniamy dzieło niemal jednym tchem. Na uwagę zasługują też rewelacyjne efekty specjalne, czyli jeden z kluczowych atutów filmu.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz