Komiksowe podboje – „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”

Ekranizacje komiksów już na stałe wpisały się w tradycję kinematografii. Jedną z postaci pochodzących ze znanego wydawnictwa Marvel, której przygody przenoszone były na ekran, jest Kapitan Ameryka. Obok Spider-mana, Iron Mana, Blade’a, czy X-Menów, Kapitan Ameryka jest niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych superbohaterów. Nie ma się zatem co dziwić, że powstał kolejny film o jego perypetiach.

Kapitan Ameryka Zimowy żołnierzGatunek: Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo

W roli głównej: Chris Evans

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 8

Słowo o poprzedniku

W 2009 roku trafił do kin film „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. Akcja została wtedy usytuowana w 1942 roku, kiedy to Steve Rogers stał się Kapitanem Ameryką w efekcie wzięcia udziału w eksperymencie nadzorowanym przez armię Stanów Zjednoczonych. Bohater walczył dzielnie z nazistami, ponadto musiał stawić czoła groźnemu Red Skullowi, walczącemu o przejęcie władzy nad światem. Obraz został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez widzów, spodobał się jako wciągający film akcji.

Co zobaczymy w kontynuacji?

W drugiej części filmu czeka nas kolejna porcja przygód słynnego superherosa. Bohater podejmuje współpracę z organizacją T.A.R.C.Z.A. Agencja ma bronić porządku świata przed zewsząd przypływającymi zagrożeniami. Wkrótce dochodzi do zamachu na przywódcę agencji T.A.R.C.Z.A. Kapitan Ameryka będzie musiał wyśledzić, kto stoi za zamachem oraz wyeliminować niebezpieczeństwo, przed którym w istocie stanął teraz świat. Pojawi się tu postać Zimnego Żołnierza, który wydaje się być bardzo silnym przeciwnikiem. Aby być jeszcze skuteczniejszym, Kapitan Ameryka sprzymierza siły z Czarną Wdową.

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” w niczym nie odstaje od poprzedniej części produkcji. Akcja jest dynamiczna, intryga skonstruowana znakomicie. Widz ani przez chwilę się nie nudzi. Na uwagę zasługuje też znakomita obsada, a w niej: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, a także sam Robert Redford.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz