Film: Mroczny rycerz powstaje (2012)

„Mroczny rycerz powstaje” w reżyserii Christophera Nolana to jedna z najgoręcej wyczekiwanych premier 2012r. i zarazem pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, która zamyka trylogię historii opanowanego przez terrorystów miasta Gotham.

film Mroczny rycerzGatunek: Science Fiction

Reżyseria: Christopher Nolan

W rolach głównych: Bruce Wayne, Gary Oldman, Morgan Freeman, Michael Caine i Tom Hardy

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone, Wielka Brytania

Średnia ocena polskich widzów: 8+

Opis filmu:

Mroczny rycerz powstajeto film, którego akcję obsadzono w osiem lat po pamiętnym zniknięciu Batmana. Mroczny Rycerz wziął na siebie winę za śmierć Harveya Denta i jest od tego czasu poszukiwany przez służby listem gończym. Z pozoru wszystko wyglądało nad wyraz poprawnie. Na ulicach Gotham trudno spotkać przestępców, ale w mieście, dla którego przykrywką stała się ustawa Denta coś nagle się zmienia. Okazuje się, że to nie zamknięci w Blackgate terroryści są teraz problemem zakłócającym spokój tego miejsca.

Na ścieżce Batmana pojawia się kocia włamywaczka, tj. Selina Kyle, która działa na własną rękę. Następstwa kolejnych wydarzeń pociąga jednak za sobą działalność zamaskowanego bandyty Bane i jego najbliższych najemnych współpracowników z Ligi Cieni. Komisarz Gordon nie jest w stanie sam poradzić sobie  z narastającym terrorem.

Działania grupy zmuszają Mrocznego rycerza do powrotu na ulice Gotham, ale i tak nic już nie pozostaje takie same. Bruce podejmuje decyzję o powstrzymaniu terrorysty i ponownie wejść w skórę Batmana. Okazuje się jednak, że tym razem zagrożenie jakie niesie ze sobą brutalny Bane jest znacznie większe niż można było się tego spodziewać.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 4.5/5 (2 ocen)
Film: Mroczny rycerz powstaje (2012), 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (3)

  1. Pasku pisze:

    Pozycja obowiązkowa dla fanów serii. Moim zdaniem to najlepsza część jaką miałem okazję oglądać. Główna rola Bane’a zagrana znacznie lepiej od Jockera.

  2. Spider-man pisze:

    Nie oglądałem lepszego filmu akcji.

  3. Kevin pisze:

    Nie opuściłem żadnego filmu z serii o Batmanie, a ta część podobała mi się szczególnie. Cieszę się, że wciąż fabuła jest spowita otoczką grozy, mroku i tajemniczości, dzięki czemu film ma specyficzny klimat. Mam nadzieję, że nie będę musiał długo czekać na kolejną odsłonę przygód Batmana.

Zostaw swój komentarz