Film: Nad życie (2012)

„Nad życie” w reżyserii Anny Pliteckiej-Mesjasz to film oparty na faktach, życiu wspaniałej polskiej siatkarki Agaty Mróz. To niebanalna, szokująca od pierwszych minut na ekranie historia losów wspaniałej, silnej sportsmenki, kochającej kobiety i przyszłej matki.

film Nad życieGatunek: Dramat obyczajowy

Reżyseria: Anna Plutecka-Mesjasz

W rolach głównych: Michał Żebrowski, Ola Bołądź, Danuta Stenka, Przemysław Cypryański i Andrzej Mastalerz

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 7+

Opis filmu:

Nad życie to pozycja, którą po raz pierwszy widzowie mogli poznać podczas gdyńskiego festiwalu filmowego produkcji TVN z cyklu „Prawdziwe historie” i już wtedy ekranizacja życia Agaty Mróz została doskonale przyjęta przez publikę.

Film to nieschematyczny dramat obyczajowy, który skłania ku refleksji i skutecznie wzrusza widza. Zdaniem krytyków biografia polskiej siatkarki została w sposób znakomity przeniesiona na ekran, wskazując odbiorcom na sens życia, macierzyństwa i małżeństwa. „Nad życie” to historia odkrywająca historię kobiety, która poświęca się całkowicie dla swojego dziecka i walczy o każdą wolną chwilę swojego kończącego się niebawem życia. Filmowa Agata to postać, której nie złamała ciężka choroba, a jej życie osobiste prowadzone przez rozrywający ból nie załamało się dzięki miłości. Kobieta nie odpuszcza, walczy z przeciwnościami losu z uniesioną głową mając na uwadze dobro najbliższej jej osób.

Produkcja TVN-u „Nad życie” zaskakuje, wzrusza i rzuca na kolana. Po tą pełną niejednoznacznych wyborów, głębokich spojrzeń i doskonałych dialogów serwis www.top-film.pl poleca nie tylko Paniom.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Nad życie (2012), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Polska

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (2)

  1. Miśka pisze:

    Dawno nie miałam okazję oglądać tak wzruszającego filmu. Polecam wszystkim parom.

  2. gretka pisze:

    Byłam na tym filmie w kinie i parę razy poleciała mi łezka wzruszenia… Cieszę się, że życie Agaty Mróz zostało przeniesione na ekran, bo jak najbardziej na to zasługuje. Poszłam do kina przede wszystkim dla Żebrowskiego, ale muszę przyznać, że cała obsada filmu spisała się znakomicie (także Olga Bołądź w roli Agaty!).

Zostaw swój komentarz