Need For Speed – gratka dla miłośników szybkiej jazdy

Ludzie, którzy kochają szybką jazdę, z całą pewnością zechcą zapewnić sobie na wieczór rozrywkę, jaka przeniesie ich właśnie w ryk silników samochodowych. Dobrą okazją może być więc sięgnięcie po film Need For Speed, jaki powstał w oparciu o słynną serię gier komputerowych o tym samym tytule. Przekonamy się, że film, pomimo tego, że w dużej mierze nawiązuje do gry, jest zrobiony z niezwykłym rozmachem i w dodatku jest w nim niedużo efektów specjalnych.

Need for speed DVDGatunek: Akcja

Reżyseria: Scott Waugh

W roli głównej: Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Porachunki wyrównywane w wyścigu

Głównym motorem napędowym akcji, jest porachunek głównego bohatera Tobey Marshall’a z Dino Brewsterem. Może on zostać wyrównany nie gdzie indziej, jak właśnie w szaleńczym wyścigu, toteż trzeba przygotować się na zawrotne tempo. Poza samą wartką akcją, warto też zwrócić uwagę na to, jak sprawnie sceny wyścigu zostały nakręcone, co z pewnością nie należało do najłatwiejszych zadań, jednak dzięki temu film nabiera bardzo realnego wymiaru. Małą ilość efektów specjalnych zdecydowanie można odebrać na plus, podobnie jak samą obsadę. Gdyby aktorzy byli potężnie zbudowani, wówczas można by robić nieustannie porównania do można by rzecz, klasyka już kina akcji z szybkimi samochodami w roli głównej, czyli do Szybkich i Wściekłych.

To, co przyciąga uwagę

Jeśli ktoś będzie chciał znaleźć głębię w tym filmie, z pewnością się jej nie doszuka, gdyż projekt został zmontowany z myślą o tych, którzy chcą akcji. Jak zaś wiadomo w filmach akcji, chodzi przede wszystkim o emocje, o adrenalinę, nie zaś o dialogi, czy wycieranie łez. Chociaż początek wprowadza nas w świat głównego bohatera i akcja zawiązuje się stopniowo, byśmy mogli wczuć się w jego położenie i trzymać za niego kciuki, tym bardziej, że nie jest super bohaterem, a bardziej przypomina takiego zwykłego człowieka, jakiego możemy znać z własnego podwórka. Jednym słowem, film trzyma swój poziom od początku do końca, jednak nie jest monotonny, toteż każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Akcja

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz