Niesamowity Spider-Man 2 – ciągle niesamowity

O człowieku pająku powstało już tak wiele filmów pełnometrażowych, animowanych i telewizyjnych, że wydawałoby się, iż postać bohatera powinna się widzom lekko znudzić. Tymczasem nic bardziej mylnego, Spider- Man ciągle żyje, ma się dobrze i niezmiennie przyciąga do kin miliony widzów spragnionych oglądania jego kolejnych przygód. A ponieważ stale istnieje jakieś zagrożenie ze strony czarnych charakterów, Peter Benjamin Parker nie zna dnia ani godziny i musi pozostawać w pełnej gotowości.

Niesamowity Spider-Man 2Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: Marc Webb

W roli głównej: Andrew Garfield

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Kim jest Spider-Man?

Fikcyjny superbohater stworzony przez scenarzystę Stana Lee i rysowników Steve’a Ditko i Jacka Kirby’ego ma już ponad pół wieku, ale oczywiście w kolejnych filmowych wcieleniach jest ciągle młodym chłopakiem, który musi odrywać się od normalnych zajęć i spraw osobistych, aby dzielnie walczyć ze złem. W tej walce pomocne są nadzwyczajne umiejętności, którymi dysponuje bohater, a które posiadł na skutek ukąszenia przez napromieniowanego pająka. Naturalnie o wszystkich sprawach z przeszłości nie ma potrzeby przypominać widzom w kolejnych odsłonach, ponieważ Spider-Man i jego losy należą do trwale obecnej w zbiorowości już nie tylko amerykańskiej, ale i światowej, pamięci.

Walory filmu Webba

Tym razem reżyser filmu Marc Webb, scenarzyści Alex Kurtzman, Roberto Orci i Jeff Pinkner oraz odtwarzający główną rolę Andrew Garfield, każą swojemu bohaterowi zmierzyć się z nowymi złoczyńcami, niezrównoważonym psychicznie Electro, pragnącym zemsty Goblinem i demonami przeszłości. Cała opowieść zrealizowana została niesłychanie atrakcyjnie i dynamicznie, z towarzyszeniem charyzmatycznej muzyki Hansa Zimmera i całą masą efektów specjalnych, co nie jest zresztą zaskakujące przy tak dużym budżecie. „Niesamowity Spider-Man 2” to najwyższej klasy widowisko przykuwające uwagę widzów nie tylko efektowną oprawą wizualną, ale i żywiołową akcją.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i Fantasy

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz