Film: Nietykalni (1987)

„Nietykalni” w reżyserii Briana De Palmy (odpowiedzialny za takie filmy jak „Człowiek z blizną”, „Mission Impossible”) to zdaniem krytyków jeden z najlepszych filmów w swoim gatunku w historii. Widzowie cenią tę produkcję za doskonale wyreżyserowane zdjęcia, kapitalny scenariusz i trzymającą w napięciu, gangsterską fabułę.

NietykalniGatunek: Sensacja

Reżyseria: Brian De Palma

W rolach głównych: Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, Charles Martin Smith, Robert De Niro, Richard Bradford

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 9+

Opis filmu:

Nietykalni to film, który na dobre wpisał się do kanonu najlepszego kina sensacyjnego a Stanach Zjednoczonych i na świecie. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim doskonałej narracji i obsadzie, w której znalazły się takie ikony jak Seab Connery, Robert De Niro czy Kevin Costner i inni. Zdaniem ekspertów z branży filmowej ta produkcja nie mogła się nie udać, ponieważ przewodził jej doskonały wątek nakreślony przez Davida Mameta.

Produkcja odniosła sukces również dzięki starannie dobranej oprawie muzycznej, za którą odpowiadał Ennio Morricone, który już wcześniej komponował do „Upiora w operze” i innych.

W „Nietykalnych” poznajemy historię trzymającego władzę w amerykańskim mieście Ala Capone oraz grupę skorumpowanych stróżów prawa. Nad rozpracowaniem mafii pracuje Elliot Ness, ale pozbycie się terroryzującej Chicago grupy wydaje się być także ponad jego siły. „Nietykalni” nadal powiększają swoją frakcję, a nielegalny handel kwitnie pod oknami mieszkańców amerykańskiego miasta.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Nietykalni (1987), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Sensacje

Tagi:

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Jerzyk pisze:

    Nie opuściłem żadnego filmu z Robertem De Niro. W „Nietykalnych” jest on absolutnie genialny w swojej roli, udowadniając, że doskonale sprawdza się w każdym gatunku filmu. Jest to film Briana De Palmy, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za jego obejrzeniem. Każdy miłośnik kina po prostu musi go znać.

Zostaw swój komentarz