Nieustająco intrygujący „Niesamowity Spider-Man 2”

Przygody człowieka-pająka zostały wielokrotnie już sfilmowane w różnego rodzaju gatunkach, poczynając od animacji, a na pełnometrażowych fabułach kończąc. Mimo to ciągle powstają nowe realizacje i co ciekawe, cieszą się w dalszym ciągu ogromnym uznaniem milionów widzów. W październiku bieżącego roku film miał premierę na DVD, jest zatem powszechnie dostępny. Czym tym razem zaskoczy nas Spider-Man?

Niesamowity Spider-Man 2

Niesamowity Spider-Man 2

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: Marc Webb

W roli głównej: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Superbohater i zwyczajny chłopak

Peter Benjamin Parker, ugryziony przez radioaktywnego pająka młody człowiek, wykazuje wszystkie te cechy, które czynią postać filmową szczególnie bliską widzom – jest superbohaterem, a jednocześnie zwykłym sympatycznym chłopakiem, który musi odrywać się od codziennych zajęć i spraw osobistych, aby mężnie walczyć ze złem. A ponieważ takowe zagrożenie istnieje ciągle, Spider-Man musi przez cały czas być gotów do nowych zmagań. Oczywiście bardzo pomocne są nadzwyczajne umiejętności bohatera, dzięki którym jego walka z najgroźniejszymi złoczyńcami Nowego Jorku kończy się każdorazowo sukcesem. Tym razem Peter Parker będzie walczył z niezrównoważonym psychicznie Electro, pragnącym zemsty Goblinem i demonami przeszłości. Nie brak tutaj pewnej komplikacji fabularnej, ponieważ nadzwyczajna moc, jaką dysponuje Spider-Man jest jednocześnie ogromnym atutem w toczonej walce, ale zarazem brzemieniem w życiu prywatnym.

Atrakcyjna i mistrzowsko zrealizowana opowieść filmowa

Wielbiciele opowieści o człowieku-pająku z pewnością nie będą zawiedzeni. Cała historia pokazana została bardzo atrakcyjnie i dynamicznie, a narracji towarzyszy mnóstwo najwyższej jakości efektów specjalnych i sugestywna muzyka Hansa Zimmera. Na uwagę zasługuje także scenografia, charakteryzacja i kostiumy oraz, co nie zawsze jest oczywiste w tego rodzaju filmach, spora dawka humoru. Reżyser  Marc Webb, scenarzyści, aktorzy i pozostała ekipa wykonali zdecydowanie dobrą robotę. „Niesamowity Spider-Man 2” to kapitalne widowisko z mistrzowsko realizowanymi zdjęciami Nowego Jorku z pajęczej perspektywy, wartką akcją i całą masą efektów wizualnych.

Fani Spider-Mana obowiązkowo powinni stać się posiadaczami DVD z filmem i dodatkami, a ponadto wyrazić swoją opinię poprzez komentarz, lajk lub share.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz