„Ninja: Cień łzy” – Sequel słynnego filmu akcji

W 2009 roku miała miejsce premiera kinowa filmu „Ninja”, opowiadającego o uczącym się sztuki ninjitsu Amerykaninie, którego mistrz wysyła do Nowego Jorku w celu ukrycia i chronienia legendarnej broni. Film spotkał się z entuzjazmem ze strony miłośników typowego kina akcji. Dziś możemy już oglądać sequel tej produkcji pod postacią obrazu „Ninja: Cień łzy”. Czy i ta część spełni oczekiwania widzów?

Ninja Cień łzyGatunek: Akcja

Reżyseria: Isaac Florentine

W roli głównej: Scott Adkins

Produkcja (kraj): USA, Tajlandia

Średnia ocena polskich widzów: 6

Dalsze losy Casey’a

„Ninja: Cień łzy” podobnie, jak pierwsza część filmu, została wyreżyserowana przez  Isaaca Florentine’a. Autor od lat tworzy filmy o sztukach walki, a jednocześnie sam je praktykuje. W roli głównej wystąpił ponownie Scott Adkins. Poznajemy zatem dalsze losy amerykańskiego adepta sztuki ninjitsu – Casey Bowmana. Tym razem akcja zaczyna się w momencie, kiedy nasz bohater prowadzi spokojne życie w Japonii. Szczęście wydaje się kwitnąć. Casey ma piękną żonę, dziecko w drodze – prawdziwa sielanka.

Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy małżonka naszego bohatera zostaje zamordowana. Casey początkowo nie wie, kto jest winien tej zbrodni, gorączkowo ima się sposobów, aby odnaleźć sprawców i pomścić żonę, ale niestety jego próby nie przynoszą żadnych efektów. Na trop morderców trafia dopiero w chwili, gdy pewien uczeń szkoły walki zostaje zabity w taki sam sposób. Bohater musi wyruszyć na misję do Birmy i tam stawić czoła pewnemu przywódcy narkotykowego półświatka.

Jaka klasa, taki poziom

Trudno filmowi, który ma przed sobą cele rozrywkowe, próbować przypisywać cechy kina ambitnego. Dlatego niezrozumiałe wydają się negatywne opinie osób, które uważają ten film za chłam. Produkcja jest filmem akcji, i na tym polu radzi sobie całkiem nieźle. Jednym słowem – film jest na dobrym poziomie w swojej klasie. Jeśli ktoś nastawia się na obejrzenie solidnego filmu akcji, otrzyma to, czego chciał.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Akcja

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz