Pasjonująca opowieść w mrocznych korytarzach labiryntu

Więzień labiryntu to kolejna propozycja filmowa, która powstała w oparciu o bestsellerową książkę o tym samym tytule. Kilka lat temu książka ta zdobyła sobie masę czytelników i stała się niezwykle popularna. Jej sprzedaż stale rosła, budziła zainteresowanie w różnych krajach, a to sprawiło, że pojawiło się również zainteresowanie adaptacją filmową. Tak właśnie powstał film Więzień labiryntu, który już za parę dni pojawi się w sprzedaży na płytach DVD w naszym kraju, dlatego wszystkich zainteresowanych już teraz zachęcam do kupna.

Więzień Labiryntu

Więzień Labiryntu

Pasjonująca opowieść w mrocznym klimacie

Więzień Labiryntu

Więzień Labiryntu

Więzień labiryntu to naprawdę ciekawa opowieść, która trzyma w napięciu od samego początku do końca. Główny bohater Thomas budzi się wśród grupy chłopców, którzy w ogóle nie pamiętają świata zewnętrznego. Wszyscy znajdują się w ogromnym labiryncie, który stale zmienia swój kształt, dlatego jego opuszczenie graniczy z cudem. Jednocześnie na każdym kroku czają się niebezpieczeństwa a Dozorcy-Buldożercy niosą w labiryncie śmierć. Dlatego bohater i jego towarzysze muszą stale szukać drogi wyjścia wspierając się wskazówkami, które do nich docierają i które potrafią samodzielnie zinterpretować. Czasu jest coraz mniej, a niebezpieczeństw coraz więcej. Czy uda się znaleźć drogę do wyjścia zanim będzie za późno, czy śmierć wcześniej dopadnie tych, którzy znaleźli się w labiryncie. Czy poza drogą uda się znaleźć odpowiedź dlaczego tam się znaleźli? Czy razem z drogą wyjścia bohater znajdzie również cel swojego życia? Na te wszystkie odpowiedzi możemy uzyskać odpowiedź w czasie 109 minut pasjonującego filmu.

Adaptacja doskonałej książki

Więzień labiryntu to film, który jest adaptacją książki, która miała charakter bestselleru, dlatego nie da się oceniać filmu bez porównań z książką. Osobiście uważam, że nigdy film nie odda w pełni tego co mamy w książce. Każdy ma bowiem różne wyobrażenia i może pewne elementy widzieć nieco inaczej niż twórcy filmu. Dlatego książkę i adaptację filmową można tylko oceniać na tyle na ile udało się odzwierciedlić książkę, W tym przypadku w mojej opinii udało się to całkiem dobrze. Już książkę czytało się doskonale i trzymała w napięciu, w przypadku filmu twórcy potrafili przenieść to wyjątkowe napięcie, a to bez wątpienia było ich głównym celem. Treść wymagała bowiem napięcia, by rzeczywiście film dobrze się oglądał. Jeśli nie czytałeś książki na pewno film przypadnie Ci do gustu, gdyż nie będziesz znał zakończenia. Dla czytających książkę bez wątpienia to napięcie będzie dużo mniejsze, gdyż tak naprawdę zawsze gdzieś tam z tyłu siedzi ta wiedza jak film się skończy i nie da się jej w 100% pozbyć. Mimo to zachęcam Cię do tego, by wziąć do ręki ten film niezależnie od tego czy wcześniej czytałeś książkę. W mojej opinii powinieneś być zadowolony, gdyż film pozwoli spędzić dwie godziny przy wciągającym i dobrze zrealizowanym obrazie.

Dodajcie swoje komentarze, jeśli już oglądaliście film bądź czytaliście książkę, może to zachęci innych do tego, by wybrać ten właśnie film.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz