Film: Pina (2011)

„Pina” to niepowtarzalna produkcja, która przybiera formy złożenia hołdu światowej klasy choreografce Piny Bausch. Musical stworzony przez Wima Wandersa to zdaniem krytyków jedna z najlepszych pozycji w swoim gatunku na świecie.

Film PinaGatunek: Musical

Reżyseria: Wim Wenders

W rolach głównych: Pina Bausch, Rainer Behr, Malou Airaudo, Regina Avento, Andrey Berezin

Produkcja (kraj): Niemcy, Wielka Brytania i Francja

Średnia ocena polskich widzów: 6+

Opis filmu:

Pinawydawała się być właściwie biografią zmarłej w 2009r. niemieckiej choreografki Piny Bausch (właściwie Philippine Bausch), ale zdaniem autorów ten musical przybrał zupełnie odmiennej formy. Film należy traktować raczej ekranizację dorobku kobiety i oddanie szacunku jej niesamowitemu wyczuciu artystycznemu za życia. „Pina” to miejsce dla fanów gatunku oraz osób związanych bezpośrednio z osobą choreografki.

Produkcja przybiera subtelnej formy i dotyka najdelikatniejszych wartości ludzkiego życia. Wiliam Wanders przekazał w swoim dziele podstawowe kategorie człowieka, podkreśla wagę piękna, okazywania szacunku wobec innego człowieka i uczuć, które nami targają w każdym wieku. W „Pina” widzowie znajdą także wybrane, najznakomitsze przedstawienia niemieckiej artystki  takie jak Vollmond i Święto wiosny, z których część została zaprezentowana na ulicach wuppertalskich ulic.

W musicalu nie padają słowa. Cały film przesiąknięty jest znakomitą grą taneczną uznanych aktorów w swoim gatunku.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Film: Pina (2011), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Muzyczne

Tagi: , , , , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Ileena pisze:

    Bardzo się wzruszyłam przy tej produkcji, film oddziałuje na emocjach widza od początku do końca. Postać tytułowej Piny była mi już wcześniej znana, ale musical pomógł mi spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy. Po tę propozycję powinien sięgnąć każdy miłośnik musicali, naprawdę gorąco polecam.

Zostaw swój komentarz