Podróż do świata fantasy – wydanie specjalne produkcji „Hobbit: Pustkowie Smauga”

Miłośników Tolkienowskich opowieści adaptowanych na dzieła filmowe, czeka prawdziwa niespodzianka. Już 7 listopada do sklepów trafi wydanie specjalne filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga” w wersji blu-ray. Tak pokaźnej sumy atrakcyjnych materiałów, które znalazły się na nośniku wraz z filmem jeszcze nie było!

Peter Jackson. Hobbit - Pustkowie Smauga

Peter Jackson. Hobbit – Pustkowie Smauga

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Peter Jackson

W roli głównej: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Co tym razem u Bilba i spółki?

„Hobbit, czyli tam i z powrotem” to powieść J.R.R. Tolkiena ciesząca się niemal tak wielką popularnością jak jej kontynuacja, czyli „Władca pierścieni”. Obydwie książki zostały zekranizowane pod postacią kilku osobnych filmów przez nowozelandzkiego twórcę – Petera Jacksona. W filmie „Hobbit: Pustkowie Smauga” przenosimy się do momentu, w którym Bilbo, czarodziej Gandalf oraz drużyna trzynastu krasnoludów są w drodze do Samotnej Góry. Ta niezwykła eskapada ma na celu odzyskanie Ereboru, czyli dawnego królestwa krasnoludów, o czym zresztą dowiedzieliśmy się już w pierwszej części „Hobbita”. Okazuje się, że przeszkody, które bohaterowie napotykali w poprzedniej odsłonie filmu, to dopiero początek kłopotów. Zanim uda się dotrzeć do celu, będzie trzeba stawić czoła niebezpieczeństwom, które czają się w Mrocznej Puszczy, walczyć z orkami i leśnymi elfami, pokonać stado pająków. Przygody czekają ich także w mieście Esgaroth, z którego już prosta droga do Samotnej Góry. To właśnie tam czyha na nich smok Smaug.

Produkcja, którą warto mieć w filmotece

Środkowa część trylogii „Hobbita” to pozycja obowiązkowa dla kolekcjonerów, ale nie tylko. W wydanie blu-ray powinni zaopatrzyć się wszyscy miłośnicy przygody spod znaku fantasy. Film utrzymany jest w bardzo dobrym tempie, akcja goni tu akcję i nie ma czasu na nudę. Wszystko zrealizowane jest z dbałością o najmniejsze detale, dopracowane pod względem wizualnym do perfekcji.

Zachęcamy do udostępniania i wygłaszania opinii na temat samego filmu, jak również wydania blu-ray, na którym znaleźć można mnóstwo bonusów, w tym 25 minut dodatkowego materiału filmowego, rozmowy z ekipą produkcyjną, historię realizacji filmu, itp.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz