Film: Prometeusz (2012)

Film „Prometeusz” to długo wyczekiwany przez światowych krytyków produkcja reżyserii Ridleya Scotta, który budował kilka lat temu odpowiadał za „Królestwo Niebieskie”, „Robin Hooda” oraz „Łowców androidów”. W premierowej odsłonie poznajemy historię misji naukowej, która ma rozwiązać zagadkę rasy obcych odpowiadających za stworzenie człowieka.

Film PrometeuszGatunek: Science Fiction

Reżyseria: Ridley Scott

W rolach głównych: Naoomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba i Guy Pearce

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone i Wielka Brytania

Średnia ocena polskich widzów: 6+

Opis filmu:

Prometeusz jest filmem, którego historię obsadzono w 2089r. Kierująca niewielką grupą ekspertów Elizabeth Shaw odkrywa potężne monumenty, które jej zdaniem zostawili po sobie starożytni. W skład drużyny ekspedycyjnej wchodzą Janek – kapitan statku, a także Elizabeth, Charlie oraz David i Meredith Vickers.

Archeolodzy podejmują się zadania odnalezienia pozostałych znaków pozostawionych przez wymarłe rasy i wyruszają statkiem kosmicznym „Prometeusz” w poszukiwaniu piktogramów sprzed przynajmniej 3500 lat. Po trzech latach podróży naukowcy docierają do wskazanego wcześniej zakątka wszechświata i zaczynają penetrację okolicy. Misja jakiej się podjęli wydaje się jednak znacznie trudniejsza niż mogłoby się to wydawać. Ustalenie rasy, która stworzyła ludzkość ma okazać się początkiem jej końca. Konfrontacja wydaje się być nieunikniona, a odkrycie obcych szybko przekształca los wysłanych w kosmos archeologów w prawdziwy horror.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 4.0/5 (1 ocena)
Film: Prometeusz (2012), 4.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: SF i Fantasy

Tagi: ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. arek pisze:

    Może nie jest to mój ulubiony film science-fiction, ale na pewno kiedyś jeszcze do niego wrócę. „Prometeusz” zachwycił mnie wieloma efektami specjalnymi, które nie wyglądały na „sztuczne” i „nienaturalne”. Właśnie dzięki temu miałem przyjemność z seansu i nie czułem się zniesmaczony źle zrealizowaną fantastyką.

Zostaw swój komentarz