Serial: Przygody Psa Cywila (1970)

„Przygody Psa Cywila” w reżyserii Krzysztofa Szmagiera to uważany za jeden z najlepszych polskich seriali sensacyjno-kryminalnych z lat 70. Produkcja, na którą składa się siedem odcinków co prawda nie sięgnęła popularności „Stawki większej niż życie” czy „07 zgłoś się”, to jednak po swojej premierze telewizyjnej była jeszcze z powodzeniem wielokrotnie wznawiana do emisji.

Przygody psa CywilaGatunek: Sensacja / Kryminał

Reżyseria: Krzysztof Szmagier

W rolach głównych: Krzysztof Litwin, Zofia Czerwińska, Henryk Bąk, Wojciech Pokora, Elżbieta Borkowska oraz Marian Łącz

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 8+

Opis filmu:

Przygody Psa Cywilajest serialem, którego fabuła została osadzona wokół wątków śledczych Walczaka. Zdaniem milicjanta jest tresura i praca z owczarkiem niemieckim, który ma służyć do przeprowadzania specjalnych akcji. Chociaż pierwotnie pies ma zostać uśpiony, to z czasem trafia jednak do domu dziecka jako dziecięcy pupil. Szczeniak jednak ucieka z ośrodka i wraca do sierżanta Walczaka i Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Krzysztof Szmagier stworzył niekiedy groteskową historię działalności polskich władz z początku lat 70. To także produkcja, w którym nie brakuje akcji, niebezpiecznych misji oraz przyjaźni jaka potrafi nawiązać się między człowiekiem i psem. „Przygody Psa Cywila” to serial, po który powinni sięgnąć miłośnicy klasycznego, polskiego kina sensacyjnego.

Serial podzielono na siedem odcinków, z których każdy łączy się fabularnie z poprzednim.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Serial: Przygody Psa Cywila (1970), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Seriale

Tagi: , , , , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Madzia pisze:

    Jak ja lubię takie stare polskie seriale! Nawet nie wiedziałam, że mój ukochany Pies Cywil ukazał się już na płytach DVD. Z przyjemnością kupię komplet, aby zapoznać z nim również moje dzieci. Tym samym sama przypomnę sobie poszczególne odcinki, dzięki czemu przeniosę się wspomnieniami do swojej młodości.

Zostaw swój komentarz