„Revolution” – ciekawa wizja niedalekiej przyszłości

„Revolution” to serial, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza jego pierwszy sezon wywołał falę entuzjastycznych opinii. Już dziś możemy go dostać na DVD. Jest to pozycja obowiązkowa dla osób gustujących w opowieściach o świecie przyszłości, który spotkał się z globalnym kryzysem.

Revolution sezon 1

Revolution sezon 1

Gatunek: Dramat, Akcja, Sci-Fi

W roli głównej: Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, David Lyons

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Ciekawie skonstruowana opowieść

Serial „Revolution” na pewno można pochwalić za interesującą fabułę i sposób jej ukazania. Na uwagę zasługuje tu twórca serialu – Eric Kripke, odpowiedzialny za inny cieszący się popularnością serial, czyli „Nie z tego świata”. W „Revolution” Kripke wprowadza nas w świat bliskiej przyszłości, w którym nie ma energii elektrycznej. Ten stan rzeczy spowodowany jest wydarzeniami sprzed kilkunastu lat, kiedy to nagle w jednym momencie przestał istnieć prąd. Można domyśleć się, jak wielki i negatywny miało to wpływ na świat – środki transportu nagle przestały funkcjonować, wszystkie komputery w instytucjach i firmach przestały działać, cały porządek rzeczy uległ zmianie. Cywilizacja cofnęła się, społeczeństwo musiało nauczyć się żyć bez energii elektrycznej. Co było bezpośrednią przyczyną globalnego wyłączenia prądu?

Bohaterowie i akcja

Nikt nie zna powodu, dla którego ludzkość została pozbawiona energii elektrycznej. Jednak pojawia się możliwość rozszyfrowania tej zagadki. Przed taką możliwością staje rodzina Mathesonów, wokół której skumulowana jest cała fabuła serialu. Ben Matheson mieszka w jednej z małych wiosek wraz z córką Charlie i synem Dannym. Ben jest w posiadaniu tajemniczego urządzenia, które ma związek z wyłączeniem prądu. Urządzenie może też stać się przyczynkiem do odwrócenia tego stanu rzeczy. Przedmiot ten jest celem Sebastiana Monroe, wojskowego, który stworzył własne oddziały milicji i który pragnie rządzić całymi Stanami Zjednoczonymi. Ludzie Monroe’a zabijają Bena Mathesona i uprowadzają Danny’ego. Teraz to Charlie stanie przed zadaniem uratowania brata…

Zainteresował cię serial „Revolution”? Kliknij „Share” albo „Like”! Zwróć też uwagę na atrakcyjne wydanie DVD, które obok odcinków zawiera szereg dodatków, w tym niewykorzystane sceny oraz zakulisowe sytuacje.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaDramatSF i Fantasy

Tagi: , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz